رایانه ابری – رونمایی از کوچکترین رایانه ابری جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۳۱
رایانه ابری - رونمایی از کوچکترین رایانه ابری جهان

رونمایی جدید شرکت علی بابا

کوچکترین رایانه ابری جهان با وزن ۶۰ گرم توسط شرکت علی بابا رونمایی شد. این رایانه Wuying نام دارد و به اندازه کف دست است. اما قدرت Wuying به قدری است که می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم های دسکتاپ امروزی باشد.

این محصول جدید پردازنده ندارد. اما با توجه به منابع ابری داخلی می تواند برای مواردی مثل انیمیشن سازی، توسعه نرم افزار و ویرایش ویدیو استفاده گردد. شرکت علی بابا اعلام کرده این رایانه کوچک می تواند به هر نمایشگری وصل شود. بنابراین کاربران می توانند در هر مکان و زمانی کارهای خود را به راحتی انجام دهند.

رایانه ابری - رونمایی از کوچکترین رایانه ابری جهان

رایانه ابری – رونمایی از کوچکترین رایانه ابری جهان

رایانه ابری و کوچک Wuying

Wuying رایانه کوچک اما قدرتمندی است که در بعضی موارد حتی از رایانه های شخصی هم بهتر عمل خواهد کرد. شرکت سازنده مدعی است رندرگیری یک فریم انیمیشن با رزولوشن بالا در این محصول، فقط ۱۰ دقیقه زمان می برد. بنابراین سرعت عملکرد Wuying حدودا ۹ برابر سریع تر از رایانه‌های شخصی بازار است که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به چیزی که در مورد کارایی Wuying مطرح شده، از این محصول نه تنها برای انجام کارهای شخصی که در سازمان ها و موسسات نیز می توان بهره برد. تنها کاری که باید انجام داد این است که آن را به یک نمایشگر متصل کرد.

تقاضا برای محصولات جدید

طبق اعلام علی بابا محاسبات ابری دومین منبع درآمد این شرکت طی سه ماهه گذشته بوده است. بنابراین تجارت سرویس‌های مبتنی بر رایانه های ابری رونق خوبی گرفته است.

با پیشرفت علم و تکنولوژی این احتمال که در آینده ای نزدیک رایانه های مبتنی بر رایانش ابری همه گیر و بسیار پراستفاده شود بسیار زیاد است. با توجه به این مسئله شرکت های زیادی به سمت تولید این محصولات خواهند رفت.

هنوز قیمتی برای محصول جدید علی بابا تعیین نشده اما اعلام شده این محصول در ابتدا برای کاربران سازمانی ارائه خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان