برایان هوک – مکانسیم جدید با هدف کمک به ملت ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۴

 مکانسیم جدید برایان هوک در خصوص ایران

برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور جمهوری اسلامی ایران از اهداف صرف کمک رسانی به ملت  ایران سخن گفت. این خبر همزمان با اعلام وزیر خزانه داری آمریکا در خصوص مکانیسمی جدید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم ایران است. وزارت خزانه‌داری آمریکا  جمعه سوم آبان ماه طی بیانیه‌ای، خبر تشکیل مکانیسمی جدید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران را منتشر نمودند. طبق خبرگزاری‌های خارجی، برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، جمعه سوم آبان ماه  سال جاری در بیانیه‌ای  اعلام داشت: «یک کانال بشردوستانه جدید کار را برای دولت‌های خارجی، شرکت‌ها و بانک‌ها راحت‌تر می‌کند تا در تجارت مشروع و به نمایندگی از مردم ایران وارد شده و در همین حال، خطر این که آن پول به جای اشتباهی برود، کمتر کنند».

 ثبت صادرات بشردوستانه کشورهای خارجی به ایران

در راستای این مکانیسم جدید برایان هوک، از کلیه کشورهای خارجی خواسته شد صادرات بشردوستانه خودبه جمهوری اسلامی ایران را فهرست کرده و با ذکر جزئیات مطرح کنند. همچنین در راستای اجرای این مکانیسم، با قراردادن ایران در فهرست سیاه پولشوئی، ارتباط  بانک های ایرانی با ایالات متحده آمریکا مطلقا ممنوع است. ایالات متحده جمهوری اسلامی ایران را حامی تروریست در منطقه دانسته و از این رو خزانه داری ایالات متحده آمریکا با ایجاد مکانیزمی جدید، به دنبال اطمینان از این مسئله است که کمک‌های بشردوستانه اعطائی به جمهوری اسلامی ایران، پوششی برای توسعه برنامه‌ موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران نباشد.

بر این اساس، هر نهادی ابتدا باید به شکل ماهانه و به طور دقیق اطلاعاتی از جمله رسید پرداخت و مشخصات مشتری را ثبت کند.پریزیدنت ترامپ، یک سال قبل از برجام خارج شد و تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را مجدد برگرداند و اعلام کرد تحریم دارو و غذا در فهرست تحریم قرار ندارد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0