رزمایش بالیکاتان – آغاز رزمایش مشترک نظامی آمریکا و فیلیپین

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۳

آغاز رزمایش مشترک دو هفته ای آمریکا و فیلیپین

بر اساس اعلام فرمانده ارتش فیلیپین، نظامیان این کشور و آمریکا قرار است از امروز برگزاری رزمایش سالانه دو کشور تحت عنوان رزمایش بالیکاتان را آغاز کنند. این رزمایش به عنوان  یک رزمایش مشترک نظامی دو هفته ای آغاز شده و از این رو بعد از لغو رزمایش سالانه آنها در سال گذشته میلادی به سبب همه گیری کووید-۱۹، مجددا این رزمایش را برگزار کنند.

  این رزمایش بعد از آن صورت می گیرد که وزرای دفاع دو کشور گفتگویی تلفنی به جهت بحث درباره این رزمایش، وضعیت در دریای چین جنوبی و تحولات اخیر مربوط به امنیت منطقه ای داشتند. این رزمایش سالانه دو کشور با هدف سنجش آمادگی ارتشهای آنها برای پاسخ گفتن به تهدیداتی نظیر بلایای طبیعی و حملات شبه نظامیان افراطگر بوده و در سال جاری میلادی در ابعاد محدودتر برگزار می شود.

ویژگی‌های رزمایش بالیکاتان

رزمایش بالیکاتان - آغاز رزمایش مشترک نظامی آمریکا و فیلیپین

رزمایش بالیکاتان – آغاز رزمایش مشترک نظامی آمریکا و فیلیپین

ژنرال سیریلیتو سوبجانا، مقام ارشد ارتش فیلیپین اظهار کرد، تنها ۱۷۰۰ سرباز شامل ۷۰۰ سرباز ارتش آمریکا و ۱۰۰۰ سرباز ارتش فیلیپین در این رزمایش شرکت خواهند کرد که این برخلاف رزمایش های قبلی است که در آنها بالغ بر ۷۶۰۰ سرباز شرکت می کردند. به گفته وی تماس فیزیکی وجود خواهد داشت اما حداقلی خواهد بود.

فیلیپین به حضور کشتی های چینی در داخل منطقه اقتصادی انحصاری خود به فاصله ۲۰۰ مایل دریایی در داخل حوزه ویتسان ریف اعتراض کرده و مکررا از چین خواسته تا کشتی هایش را دور کند.
دیپلماتهای چینی با این حال گفته اند که این کشتی های ماهیگیری تنها به دنبال پناه جستن از وضعیت بد دریایی بوده و شبه نظامیان در آنها حضور نداشته اند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان