رسول دانیال زاده – دستگیری ابربدهکار بانکی توسط سازمان اطلاعات سپاه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۲

بازداشت رسول دانیال زاده مشهور به سلطان فولاد

رسول دانیال زاده، مشهور به سلطان فولاد، ابربدهکار بانکی توسط سازمان اطلاعات سپاه، در خارج از کشور دستگیر و به کشور بازگردانده شد. خبر بازداشت رسول دانیال زاده  بعد از گذشت  یک ماه از  آشکار شدن موضوع فرار وی خبری هست که در خبرگزاری های مختلف منتشر گردیده است  که وی بازداشت با و پس از دستگیری به ایران  بازگردانده شده است. با شناسای این شخص و از زمان رسیدگی به این پرونده مسئولان دستگاه قضایی بازداشت این فرد را تایید کرده و سخنگوی دستگاه قضا نیز عنوان کرد بررسی پرونده وی آغاز شده است. در حین رسیدگی مشخص شد که دانیال زاده در پرونده خود بدهی کلان بانکی را دارد که برخی رقم آن را بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بودند.

روند قضایی پرونده رسول دانیال زاده

محسنی اژه‌ای سخنگوی وقت دستگاه قضایی کشور در نشستی خبری و در تاریخ ۴ بهمن سال گذشته  در خصوص دستگیری رسول دانیال‌زاده و اتهاماتش و ادعاهای برخی نمایندگان مجلس مبنی بر ارتباط وی با حسین فریدون گفته بود: من شخصاً موافق بوده و هستم که برخی متهمین به صورت علنی محاکمه شوند و رسانه‌ها هم اجازه انتشار عکس، اتهامات وی و جزئیات دادگاه باشند.

اژه‌ای در ادامه گفت و گوی خبری خویش  افزود: چرا وقتی سارقی که چند سابقه دارد نباید چهره او را نشان دهیم و یا فردی که چند هزار میلیارد تومان بدهی دارد چهره‌اش به جامعه نشان داده نشود ولی ما براساس قانون موظف به انجام این کار نیستیم و خود را تابع قانون می‌دانیم. همچنین بیان داشتند که شخصی که شما نام بردید دستگیر شده و تحقیقات از وی در مرحله انجام است ضمن اینکه ارتباط وی با حسین فریدون هم کاملاً مشهود است ولی هم‌اکنون نحوه این ارتباط و اقدامات آنها مشخص نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات این پرونده باشیم.

پس از بازداشت دانیال زاده و آغاز رسیدگی به پرونده وی و پس از گذشت  ۴ ماه از دستگیری وی و برگزاری جلسات بازپرسی و تحقیق مشخص شده است یکی از متهمان کلان این پرونده قضایی که در چرخه فساد دانیال زاده نقش ایفا می‌کرده به خارج از کشور گریخته است. در آغاز نیمه دوم سال جاری اخباری درخصوص فراری شدن رسول دانیال زاده از کشور منتشر گردید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان