رضايت زناشويي در خانواده

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

رضايت زناشويي در خانواده

رضایت زناشویی در خانوده  يكي از بنیان  پر اهمیت اجتماعي كه به خاطر اهميت، نقش و كاركردهاي مختلف، مورد توجه علماي تعليم و تربيت قرار گرفته است، بنیان خانواده مي باشد. تاثیر شناخت و بررسي عواملي كه سبب قوام اين بنیان اجتماعي مي گردند، مي تواند قدمی  موثر در راستاي پیشرفت فرهنگ جامعه باشد. انسان ها در خانواده هجی کردن اجتماعي شدن و فرهنگ پذيري را یاد میگیرد .رضايت زناشويي در خانواده  هر چه از عمر خانواده هاي بزرگ  مي گذرد و بلورینگی خانواده هسته اي در جامعه بيشتر مي شود، ضرورت روابط بين اعضاي خانواده به ويژه همسر ها ، به عنوان بنای اصلي خانواده شفاف تر مي گردد.

بهزیستی

بهزيستي رواني بخش از  روان شناختي کيفيت زندگي است که به شکل  درک اشخاص از زندگيشان در محدوده ی رفتارهاي هيجاني و فعل رواني و ابعاد سلامت رواني تعريف شده است و شامل دو بخش است؛ قسمت اول آن دادرسی شناختي در مورد اين است که چگونه اشخاص در زندگي شان در حال ترقی هستند را حاوی مي شود در صورتي که بخش دوم  آن، سطح تجربه هاي خوب را حاوی مي گيرد.

بهزيستي روان شناختي

ظهور و اوج‏گيري‏ روان شناسي مثبت‏نگر در سال هاي اخير، که پيامد رويکرد فوق است، موجب شده که علاقه و توجه به‏ ابعاد مثبت کارکرد روان شناختي به مثابه رويکردي‏ نوين در پژوهش هاي سلامت روان شناختي افزايش‏ چشمگيري پيدا کند.

عشق

اگر چه تعريف دقيق کلمه «عشق» کار بسيار سختي است و مستلزم بحث‌هاي طولاني و دقيق است، اما جنبه‌هاي گوناگون آن را مي توان از طريق بررسي چيزهايي که «عشق» يا «عاشقانه» نيستند تشريح کرد.

تقسيم بندي انواع عشق

اروس: عشق شهواني – عـشق بـه زيبايي – فاقد منطق – عشق فيزيكي كه به واسطه جذابيت و كشش هاي جسماني و يا ابراز آن به طور فيزيكي نمايان مي گردد -همان عشق در نگاه اول – با شدت آغاز شده و به سرعت فروكش مي کند.

 لودوس

استورگ

 پراگما

مانيا

اگيپ

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان