رفع فیلتر – به زودی فیلترینگ بعضی از وبسایت ها رفع می شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۹
رفع فیلتر - به زودی فیلترینگ بعضی از وبسایت ها رفع می شود

یوتیوب برای برخی افراد آزاد می شود

رفع فیلتر بعضی سایت ها مانند یوتیوب چند ماهی است مه تصویب شده و قرار است به زودی اعمال شود. دادستان کل کشور این خبر را تایید کرده است. نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، نیز گفت: بسیاری از وب‌سایت‌ها ازجمله یوتیوب به‌زودی برای خبرنگاران، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان رفع فیلتر می‌شود. وی افزود: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع فیلتر برخی سایت‌ها گرفته است. من از جزئیات اجرای رفع فیلتر از این سایت‌ها به‌خصوص یوتیوب اطلاعی ندارم.

رفع فیلتر - به زودی فیلترینگ بعضی از وبسایت ها رفع می شود

به زودی فیلترینگ بعضی از وبسایت ها رفع می شود

رفع فیلتر یوتیوب

دادستان کل کشور در مورد رفع فیلتر برخی وبسایت ها برای دستگاه‌های دولتی گفته است: درست است که چندین ماه از تصویب این موضوع گذشته اما انجام این کار منوط به اعلام نیاز دستگاه‌ها است.

محمدجعفر منتظری در ادامه اضافه کرد: دستگاه‌ها حسب مورد هر کدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کارگروه رسید، در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود. بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو هم به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده است اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی هفدهم اسفند ماه گذشته از طی شدن مراحل نهایی طرح مدیریت VPN و اینترنت کشور با هدف طبقه‌بندی دسترسی کاربران به اینترنت خبر داد. بر اساس این طرح دسترسی متفاوت به اینترنت برای چهار دسته از افراد شامل خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه تعریف شده است تا از کودک خردسال تا فرد ۹۰ ساله، به یک اندازه به محتوای اینترنت دسترسی نداشته باشند.

آقای منتظری در مورد فیلتر شدن شبکه اجتماعی کلاب هاوس نیز گفت که هنوز در این مورد تصمیمی اتخاذ نشده است. در روزهای گذشته وزیر ارتباطات گفته بود بعید می داند که برای فیلتر شدن این اپلیکیشن اقدامی صورت بگیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان