رفع مکانیسم اسنپ بک – واشنگتن برنامه‌ای برای رفع تحریم‌های مرتبط با اسنپ بک ندارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۲

واشنگتن برنامه ای برای برداشتن گام های اضافی ندارد

سخنگوی کاخ سفید در مورد آینده روابط  واشنگتن و تهران و رفع مکانیسم اسنپ بک اعلام کرد که واشنگتن هیچ برنامه‌ای برای رفع تحریم های مرتبط با مکانیسم «اسنپ بک» ندارد. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در گفتگویی اعلام کرد که واشنگتن هیچ برنامه ای ندارد که تحریم های مرتبط با اسنپ بک را رفع کند.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد که کنار نشست دیپلماتیک با ایران، واشنگتن برنامه ای برای برداشتن گام های اضافی ندارد.
یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز گذشته اعلام کرد که اتحادیه اروپا تلاش می کند تا جلسه ای غیررسمی را با مشارکت تمامی طرفین برجام و آمریکا برنامه ریزی کند.
این مقام اعلام کرد که هیچ دعوتی تاکنون انجام نگرفته است و چارچوب زمانی برای این جلسه درنظر گرفته نشده است اما قدرت های جهانی می خواهند هرچه زودتر توافق هسته ای را احیاء کنند.

رفع مکانیسم اسنپ بک -  واشنگتن برنامه‌ای برای رفع تحریم‌های مرتبط با اسنپ بک ندارد.

رفع مکانیسم اسنپ بک –  واشنگتن برنامه‌ای برای رفع تحریم‌های مرتبط با اسنپ بک ندارد.

مقام اتحادیه اروپا همچنین اظهار کردکه  گمان نمی کنم که ایران به هرگونه تلاش اساسی برای برگزاری جلسه غیررسمی با سایر کشورهای دور میز نه بگوید و مایل به احیای برجام است.
این مقام اتحادیه اروپا در ادامه تصریح کرده است که واشنگتن همین حالا نیز به ایده دعوت اتحادیه اروپا برای گفت وگو میان ایران و شش قدرت جهانی که توافق هسته ای را امضا کرده بودند، پاسخ مثبت داده است.

استقبال دولت آمریکا از مذاکره با ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  نیز از آمادگی این کشور برای حضور در نشست گروه ۱+۵ و ایران به منظور بحث درباره مسیر دیپلماسی برنامه هسته‌ای سخن گفت.

بر اساس گزارشی دیگر دولت آمریکا ظاهرا در بحث سیاستی که در قبال ایران اتخاذ کرده، در شرایط توقف قرار گرفته است. این منبع افزود که تنها صدور فرمان اجرایی توسط بایدن و احکام اقتصادی در این رابطه، ایران را متقاعد خواهد کرد که گام های هسته ای خود را برگرداند. وی گفت: اعلام سیاست تنها کافی نیست، چراکه آن وقت دولت ایران فضای مانور برای عدم توقف پروتکل الحاقی نخواهد داشت.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان