رمز عبور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶
رمز عبور ، شبکه های مجازی ، کاربر شبکه های اینترنتی ، شرکت گوگل

کلمه رمز عبور استفاده کنندگان شبکه های مجازی بسیار ضعیف است!

طبق آخرین بررسی های گوگل رمز عبور سیصدوشانزده هزار کاربر شبکه های اینترنتی بسیار پایین تر از حد مجاز است.

بررسی گذر واژه گوگل در مدت ۳۰ روز که مورد بررسی قرار دادند؛ نشان می‌دهد یک و نیم درصد کاربر از کلمه عبور پیش پا افتاده استفاده می‌کنند که باعث شده امنیت رایانه ای که همان حفاظت از سیستم‌های اطلاعات در برابر سرقت یا صدمه به سخت‌افزار، نرم‌افزار و اطلاعات نرم‌افزاری  می باشد؛ بسیار افت کرده و از حد مجاز نیز پایین تر گزارش شود.

شرکت گوگل ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی یک پلاگین بررسی گذرواژه (Password Checkup) را برای مرورگر وب Google Chrome اضافه کرد تا استفده کنندگان از شبکه های اینترنتی از میزان امنیت رایانه ای کلمه عبور مورد استفاده خود در حساب‌های کاربری گوگل آگاه شوند. پلاگین یاد شده یک پایگاه داده ای شامل حدود چهار میلیارد یوزر نیم و پسورد فاش شده در خود جای داده است.

اخیرا آمارهای انتشاریافته در سایت Gizmodo نشان می‌دهند که تعداد بسیار قابل توجهی از کاربران از رمزعبورهای قابل حدس و نامطمئن برای حساب‌های کاربری اینترنتی و آنلاین خود استفاده می‌کنند که همین امر موجب به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت سایبری اطلاعات و حساب‌های کاربری آنها خواهد شد.

روش کار این پلاگین بدین صورت است که کاربران جهت اطلاع یافتن از سطح امنیتی حساب کاربری خود، نام کاربری و گذر واژه خود را وارد بانک اطلاعاتی مذکور می‌کنند و این پلاگین با استفاده از هوش مصنوعی به صورت خودکار و بدون دخالت هیچ کارشناس و فرد حقیقی، به بررسی کلمه گذرواژه انتخابی و مورد استفاده کاربران و تشخیص امنیت سایبری می پردازد.

کارشناسان گوگل از تمامی استفاده کنندگان درخواست دارند که هرچه سریعتر به بالابردن سطح امنیتی و دسترسی حساب‌های کاربری خود اقدام کنند تا دست هک کنندگان و مجرمان سایبری را از دسترسی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران کوتاه شود تا امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0