مرگ قاضی منصوری – مرگ قاضی فراری در رومانی تایید شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۳۱

روایت رسانه های مختلف از مرگ فاضی فراری

مرگ قاضی منصوری،  قاضی فراری در رومانی از جانب سردار هادی شیرزاد، رییس اینترپل ایران تایید شد. اولین عکس از جسد قاضی غلامرضا منصوری که در بیرون هتل محل اقامت در رومانی پیدا شده است  و علل مرگ وی در اکثر رسانه ها مورد روایت های مختلف قرار گرفته است.

سیدعباس موسوی،  سخنگوی وزارت امور خارجه روزگذشته  با تایید خبر درگذشت قاضی غلامرضا منصوری گفت: «منتظر دریافت گزارش رسمی علت این حادثه هستیم و از مقامات رومانیایی درخواست داریم علت دقیق حادثه را رسما به ما اعلام کنند»موسوی افزود: «وی مدتی قبل به سفارت ایران مراجعه و درباره نحوه بازگشت خود به ایران رایزنی کرده بود و از آنجا که تحت تعقیب قوه قضاییه ایران از طریق پلیس بین‌الملل بود، توسط پلیس اینترپل رومانی دستگیر شد»

علل آزادی و فرار قاضی منصوری

غلامرضا منصوری ، قاضی بازنشسته ای که از متهمان مهم پروندۀ اکبر طبری بود،براثرسقوط ازپنجره اتاق هتل دوک بخارست، که در آنجا اقامت داشت، جان سپرد. این احتمال وجود دارد که وی به قتل رسیده باشد. منصوری از جمله قضاتی بود که پرونده های زیادی از روزنامه نگاران و فعالان مدنی و سیاسی را دردست داشت و آنان را با دستورات سنگین قضایی خود به دشواری ها و مصائب زیادی مواجه کرده بود با این حال مرگ وی سوالات بسیاری را در ذهن ها تداعی میکند که لازم است پاسخگویی به آنها حهت رفع ابهامات از سوی مسئولین انجام شود.

قاضی منصوری – مرگ قاضی فراری در رومانی تایید شد

منصوری کی از ایران گریخت؟ آیا از مرزهای قانونی رفته است ؟ در اینصورت چگونه است که چنین متهم مهمی ممنوع الخروج نشده بود ؟ آیا بصورت غیر قانونی از ایران خارج شده است ؟ او چگونه و با کمک چه کسانی توانسته از ایران بگریزد ؟ چرا از چنین متهم مهمی به درستی و دقت مراقبت نشده است ؟ چه چیز باعث شده او آزاد باشد و راحت از ایران بگریزد؟

قاضی بازنشسته ، از متهمان پروندۀ اکبر طبری ، با اتهام ۵۰۰ هزار یورویی ، در خارج از ایران بر اثر یک حادثه یا قتل ، جان سپرده است . شاید به سادگی گره از معمای این واقعه گشوده نشود.

لازم است قوۀ قضائیه ، به هرشکل که مناسب می داند در گزارشی دقیقی با پاسخ به پرسش های فوق از موضوع آزاد بودن و فرار منصوری ابهام زدایی کند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان