روح الله زمانی – بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۳

بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز

جایزه مارچلو ماسترویانی ویژه بهترین بازیگر نوظهور در جشنواره ونیز به بازیگر نوجوان فیلم خورشید، روح الله زمانی رسید. او که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانسته بود به ونیز سفر کند و در جشنواره حاضر شود، موفق شد جایزه ارزشمند بهترین بازیگر نوظهور را در این فستیوال از آن خود نماید. رییس هیئت داوران این رویداد یعنی کیت بلانشت شخصا این جایزه را که اولین جایزه این بخش هم بود اعلام نمود.

روح الله زمانی - بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز

روح الله زمانی – بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز

تشکر روح الله زمانی با پیامی ویدئویی

بازیگر نوجوان فیلم خورشید قبلا با ارسال یک پیام تصویری برای این جشنواره از مسئولین برگزاری و همچنین مجید مجیدی تشکر نموده بود. او از کیت بلانشت به عنوان رییس هیئت داوران و آلبرتو بارابر مدیر جشنواره ونیز برای برگزاری این جشنواره تشکر کرد. تشکر ویژه او اما از کارگردان خورشید مجید مجیدی بود. او از مجیدی برای تغییر در مسیر زندگیش تشکر کرد. زمانی گفت: من از دل کودکان کار بیرون آمدم. امیدوارم هیچوقت هیچ کودک کاری در هیچ کجای دنیا وجود نداشته باشد و همه بچه ها امکانات لازم را در اختیار داشته باشند.

دریافت جایزه

از آنجا که این بازیگر نوجوان به دلیل ابتلا به کرونا در این جشنواره حضور نداشت، جایزه او را مجیدی دریافت نمود. او از مسئولین برگزاری به دلیل برگزاری جشنواره در این شرایط کرونایی و دادن جانی دوباره به سینما تشکر کرد.

دیگر بازیگر نوجوان این فیلم شمیلا شیرزاد هم به همراه مجیدی روی صحنه اختتامیه جشنواره ونیز رفت. او گفت امثال من و روح الله همه زندگیمان را دستفروشی کرده ایم. تا سال پیش من در مترو دستفروشی می کردم. از سینما و آقای مجیدی تشکر می کنم که رویا را به ما بازگرداندند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان