رومن پولانسکی – عصبانیت عده ای به دلیل اهدای جایزه سزار به کارگردان متهم به آزار جنسی!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۱

انتخاب رومن پولانسکی به عنوان بهترین کارگردان

رومن پولانسکی کارگردان لهستانی – فرانسوی در مراسم جوایز سینمایی سزار در فرانسه به دلیل فیلم «افسر و جاسوس» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد و جایزه ی سینمایی سزار را از آن خود کرد. او خود البته در این مراسم حضور نیافته بود. اما برخی از بازیگران زن به نشانه اعتراض نسبت به این انتخاب و اهدای جایزه ی سزار به رومن پولانسکی سالن مراسم را ترک کردند و در نقد این گزینش سخنانی را ایراد نمودند. حتی برخی از معترضین پشت در سالن این مراسم تجمع کردند اما با گازهای اشک آور پلیس فرانسه مواجه شدند. دلیل اعتراض این عده این بوده است که چرا رومن پولانسکی با وجود سوء پیشینه ای که در زمینه آزار جنسی و تجاوز جنسی به چندین زن را در پرونده ی خود دارد باید به عنوان بهترین کارگردان برگزیده شده و جایزه سزار به وی تعلق گیرد…

جایزه سزار

جرم و اتهام رومن پولانسکی

پولانسکی از سال ۱۹۷۸ به دلیل اتهامی که به وی وارد است آمریکا را ترک کرده و در فرانسه به سر می برد. وی در خصوص عدم حضورش در مراسم جوایز سینمایی سزار در فرانسه گفته است: «فعالان اجتماعی مرا تهدید به مرگ کرده‌ اند… این مراسم بیشتر به یک سیمپوزیوم شبیه شده است تا جشنی برای سینما و تجلیل از بهترین آثار آن.».

اما رییس آکادمی فیلم فرانسه به اعتراض معترضین و منتقدین واکنش نشان داد و اظهار داشت که «جوایز سینمایی نباید برای انتخاب، موضع‌ گیری اخلاقی داشته باشند.».

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان