• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • رکود تورمی بازار خودرو – افزایش قیمت خودرو در شرایط رکود تورمی

رکود تورمی بازار خودرو – افزایش قیمت خودرو در شرایط رکود تورمی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۵

روند صعودی قیمت خودرو

رکود تورمی بازار خودرو همراه با کاهش تقاضا این روزها شرایط نا بسامانی را در بازار خودرو ایحاد کرده است. بازار خودرو در شرایط رکود تورمی در شرایطی رخ داده که انتظار می‌رفت شیوع ویروس کرونا مانند سایر نقاط جهان به کاهش قیمت‌ها در بازار منجر شود، اما قیمت‌ها شکل صعودی گرفته و در عین حال خرید و فروش وجود ندارد.

کاهش عرضه خودرو. طبق تحلیل کارشناسان یک دلیل مهم این مساله را کاهش عرضه خودرو در بازار عنوان می کنند. در شرایطی که پیش فروش های اخیر دو خودروساز بزرگ کشور زمان تحویل خودروها اسفندماه ۹۹ یا فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام شده و نمی تواند اثری در بازار این روزها و قیمت‌ها داشته باشد.

افزایش قیمت خودرو در شرایط رکود تورمی

شرایط بازار نشان می دهد وقتی نمایندگی‌های خودروسازان و همچنین نمایشگاه‌ها خودرویی برای عرضه ندارند، نبض بازار را افرادی در دست می‌گیرند که در ماه‌های گذشته نسبت به پیش خرید خودرو و سرمایه‌گذاری اقدام کرده بودند و این روزها قیمت‌های دلخواه خود را ارائه می‌کنند. به اعتقاد کارشناسان، فاصله قیمتی ایجاد شده کارخانه ای و بازار نیز مربوط به محدودیت عرضه است و موضوع اصلی این است که در کف بازار کاهش خودرو رو شاهدیم.

افزایش عرضه خودرو در بازار

سعید موتمنی،‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت اعلام کرد: «برای خارج کردن فضا از دست دلالان و واسطه‌ها، باید عرضه خودرو در بازار افزایش یابد؛ این مهم از طریق افزایش عرضه خودروسازان داخلی یا واردات خودروهای کارکرده و دست دوم باید اتفاق بیفتد». وی گفت: «افرادی که خودرو در پارکینگ‌هایشان انبار کرده‌اند، مرتب نوسانات ارزی، اخبار و شایعات را دنبال می‌کنند. به عنوان نمونه شایعه درخواست افزایش قیمت از سوی خودروسازان یا افزایش نرخ ارز سبب می‌شود تا این افراد نیز از فروش خودروهای خود دست بردارند»

کارشناسان بازار خودرو، همچنین شرایط این روزهای جامعه را یادآور می شوند و می گویند: کاهش سطح عمومی درآمدها ناشی از شیوع ویروس کرونا، سبب شده تا کمتر شاهد مراجعه افراد برای خرید یا تبدیل به احسن کردن خودرو باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان