رکوردشکنی دونالد ترامپ – رکوردشکنی با ۱۵ هزار و ۴۱۳ دروغ و ادعای واهی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۶

رکوردشکنی دونالد ترامپ

دونالد ترامپ با ۱۵ هزار و ۴۱۳ دروغ و سخن گمراه کننده، رکوردشکنی کرد. بر اساس داده‌های حقیقت‌‌سنجی، دونالد ترامپ از زمان انتخاب به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، بیش از ۱۵۰۰۰ «دروغ» یا ادعای «گمراه‌کننده» بیان کرده است. در مجموع ۱۰۵۵ روزی که ترامپ در کاخ سفید حضور داشته است، ۱۵۴۱۳ دروغ یا ادعای گمراه‌کننده بیان کرده است و همه موارد ثبت شده است.

دلیل رکورد شکنی  ادعاهای واهی ترامپ

در سال ۲۰۱۷، ترامپ حدود ۱۹۹۹ و در سال بعد از آن ۵۶۸۹  دروغ ارزیابی شده است. ترامپ در سال ۲۰۱۹ این میزان را دو برابر کرده و در ۶۲ روز گذشته به طور متوسط روزی ۳۲ دروغ یا ادعای گمراه‌کننده داشته است. افزایش میزان دروغ‌های ترامپ به دلیل افزایش توجه به تماس تلفنی او در ماه جولای  با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین بود که ماه سپتامبر علنی و باعث استیضاح  او در مجلس شد. حدود ۶۰۰ مورد از دروغ‌ها یا ادعاهای کذب ترامپ در دو ماه گذشته با موضوع تحقیقات از او مرتبط بوده است.

پرتکرارترین ادعای واهی ترامپ

دونالد ترامپ  از زمان ریاتست چمهوری خویش در ایالات متحده، ۲۴۲ ادعای نادرست و واهی درباره اقتصاد آمریکا داشته است و این مورد را طوری بیان کرده است که از زمان رئیس جمهور شدن وی،  آمریکا بهترین وضعیت اقتصادی در طول تاریخ خود را دارد. این ادعا، پرتکرارترین دروغ وی بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان