رکورد بی سابقه در تاریخ کنکور ایران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۸
 رکورد بی سابقه در تاریخ کنکور ایران ، دهه دوم مرداد ماه سال جاری ، شرکت کننده ها در کنکور سراسری ، بی‌اعتبار بودن درس و دانشگاه

رکورد بی سابقه در تاریخ کنکور ایران

بعد از اعلام نتایج کنکور سال ۱۳۹۸ در دهه دوم مرداد ماه سال جاری  روز  سه‌شنبه ۱۵ مرداد، امروز سازمان سنجش اعلام کرد چهل و شش درصد از پذیرفته شدگان شرایط کنکور امسال، از انتخاب رشته نهایی انصراف دادند!

تعداد شرکت کننده های کنکور سال ۱۳۹۸، یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب بود که تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ داوطلب در گروه ریاضی و فنی، ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کرده بودند.

طبق اعلام از سازمان سنجش، ۵۷.۹۸ درصد یعنی تعداد ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر از داوطلبان زن و ۴۲.۰۲ درصد ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد هستند.

از تعداد شرکت کننده ها در کنکور سراسری، تعداد هشتصد و بیست و سه هزار و دویست و هشتاد و نه داوطلب مجاز به انتخاب رشته در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی شدند که از این تعداد تنها ۵۴ درصد از داوطلبان نسبت به انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه ها اقدام کردند.

 

رکورد بی سابقه در تاریخ کنکور ایران که خبر از بی‌اعتبار بودن درس و دانشگاه را گزارش می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان