رکورد رضازاده شکست – لاشا تالاخادزه قوی ترین مرد جهان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۶

رکورد رضا زاده شکست

رکورد رضازاده شکست و لاشا تالاخادزه گرجستانی توانست در حرکت دوضرب رقابت های جهانی وزنه برداری با بلند کردن وزنه ۲۶۴ کیلوگرم رکورد دسته +۱۰۹ کیلوگرم را که پیش از این دست حسن رضازاده از ایران بود را بشکند.

رکورد رضازاده ۲۶۳ کیلوگرم بود که تالاخادزه توانست بعد از ۱۵ سال آن را یک کیلوگرم بهبود بخشد. در این رقابت ها که در تایلند برگزار شد، تالاخادزه در تک ضرب، دو ضرب و مجموع توانست رکورد شکسته و مدال طلا را در بخش سنگیم وزن این رقابت ها کسب نماید.

تالاخادزه در دو سال اخیر توانسته سیزده بار رکورد جهانی را جابجا کند که اخرین آن در رقابت های جهانی تایلند اتفاق افتاد. در پایان این رقابت ها تیم های چین، بلاروس و کره جنوبی توانستند در سکوهای اول تا سوم قرار گیرند و تیم ملی ایران با عملکرد نسبتا ضعیف در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رکورد رضازاده شکسترکورد رضازاده شکست

رکورد رضازاده زده نشده

با توجه به اینکه لاشا تالاخادزه گرجستانی توانست وزنه ای سنگین تر از وزینه حسین رضا زاده در دوضرب بزند با اینحال کارشناسان می گویند که با توجه به تغییر اوزان ثبت رکوردهای جهانی از سر گرفته شده و حد نساب جدیدی برای آن ها تعیین شده است.

حتی گفتنه اینکه برترین رکورد هم زده شده است اشتباه است، چرا که برترین رکورد تاریخ وزنه برداری متعلق به لئونید تاراننکو از شوروی می باشد که توانست وزنه ۲۶۶ کیلوگرم را بالای سر برده و نام خود را در این ورزش جاودانه کند.

در این دوره از رقابت ها برای اولین بار تیم وزنه برداری بانوان کشور نیز حضور داشتند که با کسب پنجام امتیاز در رده ۴۷ جهان ایستادند. در پایان مسابقات تیم ملی مردان ایران با کسب ۱ طلا، دو نقره و سه برنز جایگاهی بهتر از چهارمی را کسب نکرد.

امید است با بررسی مسئولین فدراسیون وزنه برداری تیم ملی کشورمان بار دیگر به اوج باز گردید و شاهد افتخار آفرینی جوانان این مرز و بوم باشیم.

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان