ریزش قیمت خودرو – ریزش ۴ تا ۴۰ میلیونی قیمت‌ خودرو

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۱

ریزش ۴ تا ۴۰ میلیونی قیمت‌ خودرو

به تازگی در بازار خودرو شاهد ریزش قیمت خودروهای داخلی پرتیراژ بوده‌ایم که ارقام متفاوت قیمت این سیر نزولی را شکل دادهند. در هفته جاری نیز ریزش قیمت  خودرو همچنان ادامه دارد به طوری که سیرنزولی با افت قیمت ۴ تا ۴۰ میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته همره بوده است و در این بین تنها تیبا ۲ معمولی بدون تغییر قیمت مورد معامله قرار گرفت

پراید ۱۳۱هفته گذشته تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافت، تا زمینه رسیدن قیمت این خودرو به زیر ۱۰۰ میلیون تومان فراهم شود، براساس ارزیابی بازار در این هفته این خودرو در محدوده قیمتی ۱۰۸ میلیون تومان در بازار معامله شد، که نسبت به هفته پیش افت ۹٫۲ درصدی داشته است. قیمت مدل هاچ‌بک پراید یا همان پراید ۱۱۱ نیز در هفته ای که امروز پایان می یابد به حدود ۱۲۵ میلیون تومان رسید و افت قیمت ۱۲٫۵ درصدی را تجربه کرد.

قیمت خانواده پژو ۲۰۶ نیز که در ماه‌های اخیر پیوسته روند رو به رشدی داشت، در این هفته افت قیمت را تجربه کرد؛ افت قیمت خانواده ۲۰۶ به ۹ تا ۱۰ درصد رسید. رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که  پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در هفته گذشته افت قیمت ۶٫۶ درصد را تجربه کرده و  قیمت آن نسبت به هفته پیش از آن به حدود ۲۸۰ میلیون تومان رسیده است. افت قیمت پژو ۲۰۶ صندوق دار نیز در هفته گذشته نسبت به هفته قبل به ۹٫۵ درصد رسید و  در بازار در محدود ۲۵۵ میلیون تومان قیمت شد.

سمند  LX با موتور EF7  بالاترین افت را در میان محصولات پرتیراژ داشته و قیمت آن به ۲۰۵ میلیون تومان رسید و افت قیمت ۱۶ درصدی را نسبت به هفته قبل داشته است.

علت ریزش قیمت خودرو

فعالان بازار خودرو اثرات روانی جریان های سیاسی بر نرخ ارز و افت آن را دلیل ریزش قیمت در بازار خودرو می دانند و برخی دیگر معتقدند دلیل این افت قیمت به مصوبه بهارستان نشین ها مبنی بر عرضه خودرو در بورس باز می‌گردد.

ریزش قیمت خودرو – ریزش ۴ تا ۴۰ میلیونی قیمت‌ خودرو

براساس این تصمیم هر شخص می‌تواند هر سه سال یک بار با یک کد ملی، یک خودرو در بورس کالا خریداری کند و قبل از پایان سه سال مقرر نمی‌تواند اقدام به فروش خودرو کند، روشی که برخی معتقدند شاید بتواند کاهشی شدن قیمت در بازار خودرو را به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر برخی از فعالان بازار خودرو معتقدند با توجه به تصمیمات جدیدی که برای بازار خودرو گرفته شده در کنار زمزمه های مطرح شده مبنی بر تغییر برخی مناسبات سیاسی را می توان از دیگر عوامل افت قیمت خودرو در هفته گذشته دانست.  همچنین، برخی دیگر تاکید دارند دلیل کاهش قیمت خودروها به دلیل انتظار برای عرضه بیشتر خودرو در بازار است.

.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان