زائران اربعین – هرج و مرج در مرز شلمچه و اصرار زائران برای خروج از کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۹
زائران اربعین - هرج و مرج در مرز شلمچه و اصرار زائران برای خروج از مرز

هرج و مرج در مرز شلمچه

روز گذشته جمعی از مردم به منظور حضور در راهپیمایی اربعین قصد خروج از کشور از طریق مرز شلمچه را داشته اند. این زائران اربعین بدون توجه به اعلام های متعدد و درخواست های مسئولین اقدام به سفر نموده بودند. آنها عمدتا از شهروندان خرمشهر و آبادان بوده و روز گذشته سعی  داشته اند با اصرار از مرز رد شده و وارد خاک عراق گردند. این افراد در حدود ۲۵۰ نفر بوده و پس از شکستن موانع ایجاد شده توسط فرمانداری خرمشهر وارد مرز بین المللی شلمچه شده بودند.

زائران اربعین - هرج و مرج در مرز شلمچه و اصرار زائران برای خروج از مرز

زائران اربعین – هرج و مرج در مرز شلمچه و اصرار زائران برای خروج از مرز

زائران اربعین

متاسفانه با وجود هشدارهای فراوانی که درباره مسائل بهداشتی و امنیتی داده شده است و همچنین اعلام رسمی کشور عراق مبنی بر عدم پذیرش زائر برای پیاده روی اربعین، باز هم صدها نفر از هم وطنان با پای پیاده راهی مرز شلمچه شده اند. خبرها حاکی از این است که افراد بیشتری هم در حال حرکت به سمت این مرز هستند.

دیروز جمعه بیست و هشتم شهریور ماه مرز شلمچه شاهد وقوع هرج و مرج زیادی بود. اما در نهایت با ورود مامورین این قائله ختم به خیر شد.

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در این مورد گفت:  ما بلافاصله در محل حاضر شدیم و با این عزیزان صحبت کردیم. با زائرین صحبت شد و در مورد مسائل بهداشتی و خطرات ناشی از تجمعات توجیه اشان کردیم. با توجه به اینکه عراق هم پذیرش زائر ندارد، هم وطنان را قانع کردیم که به سمت شهرهای خود بازگردند.

در حال حاضر هم این افراد در حال بازگشت به سمت شهرستان های خود هستند. خوشبختانه موفق شدیم با حضور به موقع این مسئله را مدیریت نماییم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان