زندگی پیش رو – نقش آفرینی سوفیا لورن و بابک کریمی در زندگی پیش رو

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۵

 سوفیا لورن و بابک کریمی در فیلم جدید «زندگی پیش رو»

فیلم سینمایی زندگی پیش رو به کارگردانی ادوارد پونتی اکران بین المللی خود در سینما‌های هالیوود را از ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ آغاز کرد، با این روند این فیلم می‌تواند در زمره یکی از شانس‌های اصلی اسکار ۲۰۲۰ قرار گیرد. به تازگی اولین تیزر از فیلم جدید زندگی پیش رو  با بازی سوفیا لورن، ستاره ۸۶ ساله سینما و بابک کریمی بازیگر ایرانی در کمپانی نتفلیکس منتشر شده است.

سوفیا لورن، ابراهیما گوئی، ابریل زامورا، بابک کریمی، رناتو کارپنتیری از جمله بازیگران این فیلم به شمار می روند.

در این فیلم که بابک کریمی بازیگر ایرانی دو فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» به نقش آفرینی پرداخته، روایتگر داستان زنی است که مسئولیت تربیت یک کودک ۱۲ ساله و سیاه پوست خیابانی را بر عهده می گیرد.

درباره سوفیا لورن

سوفیا لورن بازیگر برنده اسکار ایتالیایی که از پرکارترین بازیگران عصر طلایی هالیوود محسوب می شد، پس از ۱۱ سال غیبت با حضور خود در این فیلم به کارگردانی پسرش  که با اقتباس از رمانی نوشته رومن گاری ساخته شده به سینما بازگشته است  و امسال یکی از شانس های کسب نامزدی اسکار نیز محسوب می شود.

رمان «زندگی پیش رو» اثر رومن گاری در ایران نیز از آثار محبوب خوانندگان ایرانی است که نسخه جدید ترجمه لی‌لی گلستان از آن، سال گذشته، پس از ده سال توقیف، با سانسور مجدد روانه بازار کتاب ایران شد.

زندگی پیش رو – نقش آفرینی سوفیا لورن و بابک کریمی در زندگی پیش رو

سوفیا لورن نخستین بار در سال ۱۹۶۲ جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای فیلم «دو زن» کسب کرد تا اولین زنی نام گیرد که برای بازی در یک فیلم غیرانگلیسی زبان موفق به کسب جایزه اسکار بازیگری می شود.

لورن در سال ۱۹۶۵ با فیلم «ازدواج به سبک ایتالیایی» بار دیگر نامزد اسکار بازیگری شد و اگر در اسکار پیش رو نیز بتواند نامزد اسکار شود، رکورد جدید خلق خواهد کرد و ۵۶ سال از آخرین باری که نامزد اسکار شده می گذرد.

داستان فیلم زندگی پیش رو

داستان در شهر بندری باری فرانسه روی می‌دهد، «مومو» ۱۲ ساله و سنگالی آینده‌ی خود را در دنیای زیرزمینی شهر می‌جوید. یک روز، او کیف زنی سالخورده به نام «مادام رزا» با بازی لورن که بازمانده‌ی هولوکاست است را سرقت می‌کند. وقتی که «مومو» مجبور به عذرخواهی می‌شود، زن موافقت می‌کند که او را به عنوان عضوی از خانواده‌اش بپذیرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان