ساحل سرخ چین – ساحلی عجیب و منحصر به فرد در شرق دور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۲

 ساحلی منحصر بفرد درکنارهای رودخانه لیائو

ساحل سرخ در چین از جاذبه های دیدنی و خاص گردشگری چین محسوب می شود. این ساحل در منطقه دوا در سی کیلومتری جنوب غرب شهر پانجین در شمال شرق چین قرار دارد. رنگ قرمز این منطقه به دلیل نوعی جلبک دریایی است. بیش از ۳۹۹ گونه حیوانی و ۲۶۰ نوع پرنده در این منطقه یافت می شود.

رنگ سرخ نوع خاصی از چمن با نام Suaeda، منظره‌ای غیر معمول و حیرت‌آور در این منطقه از چین به وجود آورده است. هر پاییز این پهنه ۲۶ کیلومتری، تماما به رنگ سرخ در می‌آید. این زمین سرخ شگفت انگیز در ساحل رودخانه لیائو قرار داشته و یک منطقه حفاظت شده طبیعی است. گیاه Seepweed در طول سال رشد کرده و در سپتامبر این رنگ سرخ ارغوانی را به خود می‌گیرد. در طول تابستان این گیاه رنگی سبز دارد.

آب های این منطقه شور هستند و خاک متفاوت آن باعث به وجود آمدن گیاهانی هستند که در فصل های مختلف، رنگ های گوناگونی به خود می گیرند. این گیاهان دلیل این منظره تاثیرگذار و نامتعارفی هستند که در این شهر دیده می شوند. آب های کم عمق و مرجان‌ها در ساحل قرمز پانجین هزاران پرنده مهاجر را به بزرگترین تالاب و نهر خلیج در جهان جذب می کنند.

بازدید از ساحل قرمز چین آزاد نیست

ساحل سرخ چین – ساحلی عجیب و منحصر به فرد در شرق دور

بازدید از این ساحل قرمز عجیب در کنارهای رودخانه لیائو شرایط زمانی خاصی دارد. البته بازدید از کل این فرش قرمز رنگ به دلیل آن که جزو ذخایر ملی و بین المللی شناخته می شود، آزاد نیست و فقط بخش هایی از آن برای گردشگران باز می باشد که حیرت آور است.

این منطقه در میانه مسیر ۲۳۶ گونه پرنده مهاجر است که در حال سفر از آسیا به استرالیا هستند. گردشگران مجاز به بازدید از این منطقه توسط پل های خاصی هستند که برای صنعت گردشگری طراحی شده است و از آسیب دیدن به گیاهان جلوگیری می کند.

تهدیدها برای ساحل سرخ چین

با اینکه ساحل قرمز پانجین برای گردشگران محل امنی برای بازدید است اما حیات وحش محلی و تنوع زیستی این منطقه در معرض انقراض هستند. سابقه اختلاف نظرهایی از سمت مسئولین مربوطه، میان حفاظت از تالاب ها و فعالیت های گردشگری درآمدزا در اینجا وجود داشته است. این تالاب ها، جایگاه میدان نفتی لیائو هستند که فعالیت های نفتی را می توان درآمد خوبی برای چین و مردم این منطقه دانست.  پرورش ماهی و مزارع برنج با حیات وحش این منطقه برای غذا و فضای اختصاصی رقابت می کنند و این مسئله موجب اختلاف است. به هر حال حفاظت از این مناطق چه از نظر حیات وحش و چه از نظر درآمدزایی برای مردم در سال های اخیر بیشتر از پیش به موضوعی قابل بحث تبدیل شده است.

.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان