ساختار منظومه شمسی – فضاپیماهای وویجر دیتای جدید ارسال کردند

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۸

ساختار منظومه شمسی

ساختار منظومه شمسی و شکل کلی آن با استفاده از دیتاهای جدیدی که توسط دو کاوشگر وویجر توسط دانشمندان وارد مرحله ی جدیدی از شناخت شده است.

ساختار منظومه شمسی و ترسیم شکلی کلی و دقیق از آن با ارسال داده توسط دو کاوشگر وویجر که از سال ۱۹۹۷ میلادی به فضا پرتاب شده اند و با گذشت بیش از چهل سال کماکان به کار خود ادامه می دهند، بعد تازه ای به خود گرفته است.

این دو کاوشگر در حال بررسی و کشفیات در بخش های بیرونی منظومه شمسی در کهکشان راه شیری می باشند. محققین با آنالیز دیتاهای ارسال شده توسط  این دو کاوشگر که در فاصله شانزده میلیارد کیلومتری از زمین قرار دارند، تصویر حباب عظیم مغناطیسی به وجود آمده از خورشید را تعیین کرده اند.

منظومه شمسی

منظومه شمسی

ساختار منظومه شمسی در ژورنال Astronomy انتشارات نیچر

دانشمندان کشفیات خود را در شش مقاله به صورت جدا در ژورنال ستاره شناسی انتشارات نیچر به چاپ رساندند.

EdStone محقق و سرتیم  این پروژه که چهل سال است در حال پیشبرد این پروژه و رسد داده های آن است در این رابطه توضیح داد که هیچ درک قابل فهم و اندازه گیری مناسبی از بزرگی حباب مغناطیسی ایجاد شده توسط خورشید وجود نداشت و قطعا تصور نمیشد که این دو کاوشگر آنچنان عمر کنند که به انتهای منظومه رسیده و با ترک حباب وارد فضای میان ستاره ای شوند.

داده ها نشان دهنده این است که وویجر یک در سال ۲۰۱۲ میلادی و وویجر دو در سال ۲۰۱۸ میلادی وارد فضای میان ستاره ای شده اند. که به دلیل چگالی پلاسما و جهش ایجاد شده در ان که دانشمندان نیز آن را پیشبینی کرده بودند در دو جهت متفاوت در حال حرکت هستند.

دانشمندان دلیل این تغییر مسیر را جهش ایجاد شده در ورود از پلاسمای داغ با چگالی گرم که گواه بادهای خورشیدی می باشد، به منطقه ای حاوی پلاسمای سرد با چگالی بالا که در فضای میان ستاره ای موجود است، می دانند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان