۵۰ هزار واحد مسکونی – امضای تفاهم ‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان‌ قیمت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۲

تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض الحسنه رسالت

تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت برای دهک های کم درآمد، بین وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض الحسنه رسالت امضا شد.  تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی بین آقایان محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و حسین زاده، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تولید مسکن ارزان قیمت و طرح اقدام ملی مسکن در ۶ ماده به امضا رسید.
براساس این تفاهم نامه مقرر شد تا به ۵۰ هزار نفر از دهک های کم درآمد (دهک یک تا ۳) جامعه ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد پرداخت شود که خانوار های کم درآمد تازه ازدواج کرده و سرپرست خانوار هایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند.
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام و مشارکت در این طرح هستند از طرف معاونت مسکن و ساختمان، به بانک اعلام خواهد شد. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۵ سال تعیین شده است.

مفاد تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی

طبق این تفاهم نامه قرار است ۱۵۰ میلیون تومان وام با نرخ سود ۴ درصد به متقاضیان تعلق بگیرد. در اجرای این طرح، خانوارهای کم‌درآمد تازه ازدواج‌کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر هستند در اولویت هستند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام‌ها و مشارکت در این طرح هستند از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه ۳ سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۵ سال تعیین شده است.

محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه امروز جامعه محور بوده و زمینه را برای گسترش نیکوکاری در کشور فراهم می‌کند، افزود: این تفاهم‌نامه که برای ۵۰ هزار واحد به امضا رسیده یکی از بی‌نظیرترین اقدامات بعد از انقلاب اسلامی است که جامعه محور بوده و سرمایه اجتماعی را مدنظر قرار می‌دهد، شامل زوج‌های جوان و خانوارهای کم‌درآمدی است که با این کار به دنبال آن هستیم تا باقیات و صالحاتی از خود بر جای بگذاریم.

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی - امضای تفاهم ‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان‌ قیمت

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی – امضای تفاهم ‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان‌ قیمت

به گفته وی، طبق این برنامه جریان ساخت‌وساز، کیفیت منابع و پشتیبانی تامین زمین توامان انجام خواهد شد و تولید مسکن ارزان قیمت به جریان می‌افتد.

یکی از نقدهایی که به طرح اقدام ملی مسکن صورت می گرفت این بود که اقشار پایین توانایی پرداخت هزینه های بیش از ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت و اقساط زمین آن را ندارند. بر این اساس امضای تفاهم نامه امروز می تواند گام ابتدایی برای دهکهای پایین تلقی شود.

اوایل دی ماه سال ۱۳۹۸ کمیته ای با حضور چند نهاد حمایتی به ریاست معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با هدف ساخت مسکن دهکهای یک تا سه تشکیل شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان