سارا بهرامی – بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم هرات

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۲

بهترین بازیگر زن جشنواره هرات

سارا بهرامی بازیگر مطرح و مشهور کشورمان، موفق شد برای بازی در فیلم دارکوب جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم هرات را به دست بیاورد. این جایزه به صورت مشترک به بازیگر کشورمان و خانم روبی رویز بازیگر فیلیپینی فیلم ایسکا تعلق گرفت. سارا بهرامی برای ایفای نقش در فیلم دارکوب موفق شد سیمرغ بلورین بازیگر نقش اول زن سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر را نیز از آن خود کند. همچنین این هنرنمایی او جوایز تعدادی از جشنواره های معتبر داخلی و خارجی دیگر را نیز برای او به همراه داشته است.

ششمین دوره جشنواره فیلم زنان هرات در تاریخ شانزده تا نوزده نوامبر (بیست و شش تا بیست و نه آبان) در هرات کشور افغانستان برگرار شد. این فستیوال پنجشنبه گذشته در قصر دارالمکان با حضور تعدادی ار هنرمندان داخلی افغانستان و هنرمندان خارجی، فعالین حقوق بشر و مقامات دولتی به کار خود خاتمه داد. کارگردان موفق سال های اخیر سینمای ایران نرگس آبیار، نیز به عنوان داور در میان هیئت داوران این فستیوال حضور داشت.

سارا بهرامی - بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم هرات

سارا بهرامی – بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم هرات

سارا بهرامی برنده جایزه بهترین بازیگر زن

در این جشنواره علاوه بر خانم بهرامی که موفق شد جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود نماید، دیگر نمایندگان سینمای کشورمان هم جوایزی کسب کردند. فیلم سینمایی متری شیش و نیم ساخته سعید روستایی جایزه بهترین فیلم بلند داستانی بین‌‌‌‌المللی را دریافت کرد. ملاقات ساخته آزاده موسوی جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی را به دست آورد. کلاف ساخته ملیحه غلامزاده برنده جایزه بهترین انیمیشن این جشنواره شد؛ و خاتمه ساخته هادی و مهدی زارع جایزه بهترین مستند بلند را به خود اختصاص داد. فیلم حوا، مریم، عایشه ساخته صحرا کریمی و با تهیه کنندگی کتایون شهابی جایزه بهترین فیلم بلند با موضوع زنان را دریافت کرد.

همچنین فیلم سینمایی خداحافظ دختر شیرازی، ساخته افشین هاشمی نیز لوح تقدیر جشنواره را به دلیل نگاه ویژه به زنان به خود اختصاص داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان