سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران – اعلام محدودیت‌ یک هفته ای در تهران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۴

اعلام محدودیت یک هفته ای در کلان‌شهر تهران

سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران دوشنبه شب بر محدودیت یک هفته ای در شهر تهران تاکید کرد. سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران در پیامی اعلام کرد همه دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد و مصلی ها به مدت یک هفته تعطیل هستند.همچنین برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها ممنوع است.

با توجه به اوج گیری  آمار میتلایان و مرگ میر ناشی از کرونا در کشور این محدودیت یم هفته ای مقرر شده که استاندار تهران در این خصوص گفت: «بحثی که در ستاد دنبال می‌کنیم نظارت جدی بر اجرای تصمیمات اتخاذ شده است تا روند رو به رشد بیماری در استان تهران کنترل و مهار شود تا  در روزهای آینده روند کاهشی بیماری را شاهد باشیم»

شمار جانباختگان کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته

سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران – اعلام محدودیت‌ یک هفته ای در تهران

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۳ نفر به شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ افزوده شده است و مجموع شمار جانباختگان این بیماری در آمار رسمی از مرز ۱۳ هزار نفر گذشته است.  او همچنین اعلام کرد که در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴۹ بیمارجدید کووید ۱۹ در ایران شناسایی شده که ۱۵۸۱ نفر از آنان بستری شده‌اند. به این ترتیب مجموع مبتلایان این بیماری در ایران به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

هشدار سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد كه بحران کرونا می‌تواند «بدتر، بدتر و بدتر» شود.شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به مرز سه و نیم میلیون نفر رسید.دبیرکل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید پیام‌های متناقض از سوی رهبران کشورها، مردم را گمراه و موجب ناکامی در مبارزه با کووید ۱۹ شده است. آمریکا که بدترین آمارها در این زمینه را دارد طی دو هفته گذشته با شتاب تند افزایش مبتلایان روبروست. روز گذشته ایالت فلوریدا با ثبت آمار بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ تازه مبتلا طی ۲۴ ساعت، رکورد جدیدی از میزان ابتلا در یک روز را در یک ایالت آمریکا داشته است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان