سازه اسرارآمیز – کشف سازه ای شبیه مونولیت ادیسه فضایی در ایالت یوتا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۶

مونولیت ادیسه فضایی در صحرای نوادا

ماموران اداره حیات وحش ایالت یوتا حین گشت زنی های خود موفق به کشف یک سازه اسرارآمیز شده اند که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سازه فلزی شباهتی عجیب به مونولیت ادیسه فضایی دارد. در واقع کشف این شیء اسرارآمیز بسیاری از علاقمندان به سینما را به یاد صحنه هایی از فیلم علمی-تخیلی ۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی به کارگردانی استنلی کوبریک انداخته است. این شیء حین گشت زنی با هلی کوپتر کشف شده است و هنوز هیچ توجیهی برای وجودش در آن منطقه وجود ندارد.

ماموران اداره حیات وحش ایالت یوتا جین گشت زنی های خود موفق به کشف یک سازه اسرارآمیز شده اند که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ماموران اداره حیات وحش ایالت یوتا جین گشت زنی های خود موفق به کشف یک سازه اسرارآمیز شده اند که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کشف سازه اسرارآمیز و جالب

این جسم فلزی ناشناخته موسوم به UMO(برگرفته از «Unexplained Metal Object» به معنی شی فلزی غیر قابل توضیح) در منطقه جنوب شرقی صحرای یوتا دیده شده و ظاهری عجیب و جالب دارد. مئولان محلی در بیانیه خود به نحوی طنزگونه موجودات فضایی که این جسم عجیب را در منطقه قرار داده اند مورد خطاب قرار داده اند: بدون توجه به اینکه از کدام سیاره هستید، باید بدانید قراردادن هرگونه اثر هنری یا برپایی سازه بدون مجوز در زمین‌های تحت اداره دولت فدرال ممنوع است.

خلبان هلی کوپتری هم که کارشناسان محیط زیست را حمل می کرده و این جسم را از نردیک مشاهده کرده معتقد است این یک کار هنری است و احتمالا پای یکی از طرفداران دو آتشه و سرسخت فیلم استنلی کوبریک در میان است.

جلوگیری از هجوم مردم

محل دقیق UMO اطلاع رسانی نشده است. مقامات محلی از اینکار به جهت جلوگیری از هجوم مردم به منطقه خودداری کرده اند. تنها اعلام شده که این جسم در منطقه ای بسیار دورافتاده پیدا شده و احتمال گیر افتادن برای افرادی که به تنهایی قصد بازدید از آن را داشته باشند و به منطقه بروند بسیار زیاد است.

دفتر مدیریت ارضی ایالت یوتا به زودی درباره سرنوشت این جسم عجیب تصمیم گیری خواهد نمود. نکته قابل توجه در این ماجرا اینجاست که حتی افرادی که معتقدند این جسم توسط بیگانگان در این منطقه قرار گرفته، برای این پرسش که چطور رادارهای مرزی هیچ تشخیصی نداشته اند، پاسخی ندارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان