ساعت زمین – خاموشی چراغ های پل طبیعت و گنبد مینا در ساعت زمین

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۰۷
ساعت زمین - خاموشی چراغ های پل طبیعت و گنبد مینا در ساعت زمین

خاموشی پل طبیعت و گنبد مینا

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است. در این ساعت سازه‌ها و ساختمان‌های معروف جهان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه در آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یک ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الکترونیک غیر ضروری خود را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی خاموش می‌کنند.

اعلام شده است در این ساعت و همزمان با این رویداد جهانی در تهران نیز پل طبیعت و گنبد مینا که در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد قرار دارند نیز در حمایت از محیط زیست جهانی در این شب چراغ‌هایشان خاموش می‌شود.

ساعت زمین - خاموشی چراغ های پل طبیعت و گنبد مینا در ساعت زمین

ساعت زمین – خاموشی چراغ های پل طبیعت و گنبد مینا در ساعت زمین

ساعت زمین

این رسم خوشایند چند سالی است که میان مردم زمین به صورت یکپارچه جا افتاده است. هر ساله میلیون ها نفر در سراسر جهان چراغ های منازلشان و همه ی وسایل الکترونیکی را خاموش می کنند تا به زمین دست دوستی بدهند. این حرکت پسندیده و نمادین می تواند حتی برای چند دقیقه در طول سال، بشر به خود ثابت کند که با تمام قدرت و تسلطی که بر زمین دارد، همچنان مدیون منابع آن است.

خانواده‌ ها و کسب و کارهای مختلف با هر گونه نیازی که به انرژی دارند در این ساعت معین با خاموش کردن چراغ‌ ها و سایر دستگاه ‌های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت این مفهوم را نه تنها به خود و بلکه به همه یادآوری می‌ کنند که هدف اولیه ی نه تنها همه ی دولت ها بلکه همه ی انسان های زمین این اقدام است که آگاهی درباره ی تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه ی انرژی در جهان را ارتقا می بخشند.

اختصاص ساعتی مشخص در یک روز خاص از سال برای حرکتی جمعی به منظور اطلاع ‌رسانی درباره ی تغییرات اقلیمی، اقدام بی ‌سابقه‌ ای به شمار می ‌رود که با اقبال جهانی رو به ‌رو شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان