ساعت کاری – تغییر ساعت کاری ادارات و بانک ها از دهم خرداد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۶
تغییر ساعت کاری ادارات و بانک ها از دهم خرداد

بازگشایی اصناف پرخطر

اعلام ساعت کاری جدید ادارات و بانک ها و بازگشایی مشاغل پر خطر. از دهم خرداد ماه دورکاری ها لغو و تمام فعالیت‌های اقتصادی در کشور رسما شروع به کار خواهند کرد. اصنافی که پیش از این از آنها به عنوان مشاغل پرخطر نام برده می شد هم بازگشایی خواهند شد. در ماه های گذشته کشورهای بسیاری برای کنترل ویروس کرونا اقدام به اعمال قرنطینه و تعطیلی های سراسری زدند. اما حالا می دانیم این ویروس مزاحم ماه های آتی را نیز بین ما سپری خواهد کرد. به نظر می رسد باید زندگی در کنار کرونا را بیاموزیم. بسیاری از راه های پیشگیری از این ویروس را شناخته ایم. اکنون باید با حفظ تدابیر بهداشتی برای بازگشایی اصنف و ادارات آماده شویم.

 تغییر ساعت کاری ادارات و بانک ها از دهم خرداد

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک ها از دهم خرداد

ساعت کاری بانک ها و ادرات

کارمندان بانک ها در دوره بروز و شیوع این بیماری در معرض خطر فراوانی بودند. بانک ها حتی در روزهای اوج کرونا در کشور هم مشغول فعالیت و خدمت رسانی بودند. البته که بعضی از کارمندان بانک ها در این راه جان خود را از دست دادند. از اول خرداد ماه کارمندان بانک ها با لغو شیفت بندی و دورکاری، باید در محل کار خود حاضر شده و فعالیت نمایند. کارکنان بانک‌ها از اول خردادماه ۹۹ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴ و روزهای پنج شنبه ۷ الی ۱۳ به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

همچنین تمامی کارمندان ادارات نیز از دهم خرداد باید در محل خود حاضر باشند. ساعت کاری جدید این افراد هم از روز شنبه هفت و نیم صبح تا دو و نیم بعدازظهر است.

اصناف پرخطر

تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا، گرمابه، سونا و ماساژ، رستوران ها، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فودها در لیست اصناف پرخطر بودند. این مشاغل با شیوع کرونا از فعالیت منع شده بودند. حالا با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و با رعایت نکات بهداشتی این اصناف نیز می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند. مثلا قهوه خانه داران تنها از ارائه قلیان منع شده اند ولی می توانند سایر خدمات را به مشتریان خود ارائه کنند. در مورد قهوه خانه ها، چایخانه ها و رستوران‌ها باید این نکته را ذکر کرد که این واحدهای صنفی با رعایت موازین بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش برای تمامی پرسنل قادر به فعالیت می باشند.

حفظ نکات بهداشتی

از سر گیری فعالیت اصناف پرخطر به معنی نابودی ویروس کرونا نیست. به خاطر داشته باشید همچنان حفظ بهداشت فردی و پیشگیری بهترین راه مقابله با این ویروس است. شستن چندین مرتبه دست ها در طول روز و رعایت فاصله اجتماعی را فراموش نکنید. در صورتی که احساس سرماخوردگی می کنید یا علائمی شبیه آنچه که برای کرونا ذکر می شود دارید، در خانه بمانید و از حضور در اماکن عمومی جدا بپرهیزید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان