سامانه بارشی جدید – پیش‌بینی بارش برف در تهران

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۲۹

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

طبق گزارش سازمان هواشناسی، سامانه بارشی امروز از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود اما از آخر وقت امشب سامانه بارشی جدید از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که موجب تداوم سوز و سرما می‌شود. سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه برای تهران بارش برف و باران پیش بینی کرده است.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی و بررسی  آخرین نقشه‌های پیش‌یابی امروز سامانه بارشی در نوار شرقی شرق، سواحل دریای خزر، جنوب و برخی مناطق البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و مازندران فعال بوده است.

سامانه بارشی جدید - پیش‌بینی بارش برف در تهران

سامانه بارشی جدید – پیش‌بینی بارش برف در تهران

شدت بارش‌ها طی امروز برای استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، جنوب بوشهر و سیستان و بلوچستان بوده است. امروز در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با هوای سرد حاکم بود و در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده داشته است.

پیش‌بینی بارش برف در تهران

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور خواهد شد و به‌تدریج به سواحل دریای خزر کشیده می‌شود، ضمن اینکه در دامنه‌های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در این روز بارش در غرب مازندران، شرق گیلان، غرب کردستان، کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی شدت خواهد داشت. روز جمعه در شرق مازندران و گلستان بارش شدید و در خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی می‌شود. از شنبه تا روزهای پایانی هفته برای اکثر مناطق کشور به‌ویژه نیمه شمالی ماندگاری هوای سرد پیش‌بینی شده است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان