سامانه سجام – فیشینگ حساب ۳۰ هزار کاربر در سامانه جعلی سجام

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۲
سامانه سجام - فیشینگ حساب 30 هزار کاربر در سامانه جعلی سجام

فیشینگ حساب ۳۰ هزار کاربر

در روزهای اخیر سامانه سجام تبدیل به بستری برای فعالیت هکرها و سارقان اطلاعات بانکی شده است. پلیس فتا تعداد زیادی پرونده در این رابطه برای رسیدگی در دست دارد. رییس پلیس فتا ناجا در این رابطه گفته است: متاسفانه کلاهبرداری های زیادی تخت پوشش سامانه سجام انجام گرفته است و اطلاعات حساب بانکی بسیاری از هموطنان سرقت شده است.

با بررسی و تحلیل پرونده های شکایات، مشخص شده تمام این افراد مال باخته با مراجعه به این سامانه با برداشت غیر مجاز از حساب هایشان و سرقت اطلاعات بانکی (فیشینگ) مواجه گشته اند.

سامانه سجام - فیشینگ حساب 30 هزار کاربر در سامانه جعلی سجام

سامانه سجام – فیشینگ حساب ۳۰ هزار کاربر در سامانه جعلی سجام

اقدامات فنی و عملیاتی

سردار وحید مجید اشاره کرد متاسفانه تعداد پرونده های قضایی در این رابطه بسیار زیاد است و این پرونده دارای شگردهای مجرمانه و پیچیدگی های زیادی است؛ بنابراین در کارگروه ویژه پلیس فتا در حال رسیدگی است و اقدامات لازم برای مقابله با مجرم یا مجریمن شروع شده است. تا کنون مشخص شده یک تیم هفت نفره از استان های مختلف کشور سامانه ای جعلی ایجاد کرده و با اقداماتی کاملا حرفه ای این سامانه را در جست و جوی گوگل بالا نگه داشته بودند. با این شیوه موفق شدند اطلاعات بانکی کاربران را سرقت و از حساب آن‌ها به‌صورت غیر مجاز برداشت کنند.

دستگیری مجرمین سازنده سامانه سجام جعلی

با دستگیری این افراد، بانک اطلاعاتی شامل اطلاعات ۳۰ هزار حساب کاربران ایرانی، شامل کلاهبرداری از یک هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیانی که به پلیس فتا شکایت کرده بودند، با مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال کشف شد. این کلاهبرداران اکنون دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده‌اند. سردار مجید از تمامی هم وطنان در خواست کرد تا در مواقع مراجعه به وبسایت های مهم و حساس حتما به آدرس کامل آنها توجه کنند و تنها به نتیجه جست و جوی گوگل اکتفا و اطمینان ننمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0