ستاره های بالیوود – کمک ستاره های بزرگ بالیوود به مردم نیازمند در دوران کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۴
کمک ستاره های بزرگ بالیوود به مردم نیازمند در دوران کرونا

کمک ستاره های بالیوود به مردم در دوران کرونا

تعدادی از هنرمندان و ستاره های بالیوود این روزها از شهرت و ثروت خود برای یاری رساندن به مردم استفاده می کنند. بیش از دو ماه از قرنطینه سراسری در کشور هند گذشته و ویروس کرونا همچنان مردم این کشور را خانه نشین کرده است. با این وضع بسیاری از کارگران روزمزد و فقرا در این کشور برای گذران زندگی دچار مشکل شده اند. حالا ستاره های سینمای این کشور به یاری این افراد آمده اند.

کمک ستاره های بزرگ بالیوود به مردم نیازمند در دوران کرونا

کمک ستاره های بزرگ بالیوود به مردم نیازمند در دوران کرونا

خان ها و ستاره های بالیوود

هزاران کارگر هندی که برای کار به شهرهای بزرگ می آمدند با اعلام قرنطینه برای بازگشت به خانه دچار مشکل شدند. بسیاری با پای پیاده به راه افتادند تا مسیر چند صد کیلومتری را طی کنند. در این مسیر خطر مرگ بر اثر خستگی، گرسنگی و تشنگی این افراد را تهدید می کند. هفته گذشته تعدادی از این افراد بر اثر خستگی روی ریل قطار به خواب رفته بودند که توسط قطار زیر گرفته شدند. سونو سود ستاره ای بود که با اجاره ۲۰ اتوبوس به یاری این کارگران آمد. او اعلام کرده به زودی تعداد بیشتری اتوبوس در اختیار این افراد قرار می دهد تا بدون پرداخت هزینه ای به خانه برگردند. این بازیگر همچنین هتل خود در بمبئی را برای استراحت کادر پزشکی در اختیار آنان قرار داده است.

شاهرخ خان هم یکی از ساختمان های خود در شهر مومبای را تبدیل به یک مرکز قرنطینه برای بیماران کرونا کرده است. پادشاه بالیوود همچنین ۲۵ هزار لباس مخصوص محافظتی برای پزشکان و پرستاران تهیه کرده است. بنیاد خیریه میر که وابسته به این سوپراستار است روزانه ۲ هزار بسته غذایی میان کارگران و نیازمندان در مومبای توزیع می کند.

میلیون ها طرفدار سلمان خان او را برادر صدا می زنند. او حالا برادری خود را به مردم ثابت کرده است. سلمان خان به همراه چند هنرمند دیگر مثل راج کومار رائو، کارن جوهر و تپسی پانو غذای روزانه ۲۵ هزار کارگر را تامین می کنند.

من به هند کمک می کنم

هفته گذشته طی برنامه ای به نام من به هند کمک می کنم ستاره های هالیوود و بالیوود با هم همکاری داشتند. در این برنامه مجازی که به صورت اینترنتی پخش شد، هنرمندانی مثل ویل اسمیت، کاران جوهر، ‌ای آر رحمان و اکشی کومار شرکت داشتند. با این برنامه بیش از ۷ میلیون دلار برای کمک مالی به نیازمندان جمع آوری شد.

سالانه بیش از ۱۲۰۰ فیلم سینمایی در بالیوود ساخته می شود. اما صنعت سینمای هند این روزها تحت تاثیر کرونا آسیب شدیدی دیده است. با قرنطینه سراسری و توقف تولید فیلم در این کشور ده‌ها هزار نفر بیکار شده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان