سخنگوی قوه قضاییه – تدبیر قضایی، اطلاعاتی و امنیتی برای بازگشت دانیال‌زاده

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۸

تدابیرسخنگوی قوه قضاییه در مورد  دانیال‌زاده

غلامحسین اسماعیلی؛ سخنگوی قوه قضائیه در مورد دستگیری و بازگشت رسول دانیال‌زاده و احتمال مطرح شدن ابعاد جدید در ارتباط با پرونده فریدون و اینکه می‌تواند تغییراتی در پرونده فریدون اتفاق بیفتد در یک نشت خبری بیان داشتند: « آنچه اتفاق افتاد یک تدبیر قضایی، اطلاعاتی و امنیتی برای بازگشت دانیال‌زاده به کشور بود و تدابیر جواب داد و این فرد به کشور بازگشت». غلامحسین اسماعیلی؛ سخنگوی قوه قضاییه در ادامه افزودند اقدامات بعد از بازگشت در ارتباط با وی در حال انجام است. در پرونده حسین فریدون رای قطعی صادر شده و در ارتباط با آن بخش که رای قطعی صادر شده، بحثی در ارتباط با تغییرش مطرح نیست. اگر در فرایند تحقیقات در ارتباط با هر یک از اشخاص اطلاعات جدیدی بدست بیاید، پرونده جدیدی باز می‌شود.

اعلام اسامی محکومان امنیتی از نظر سخنگوی قوه قضاییه

اسماعیلی همچنین در خصوص اعلام اسامی محکومان امنیتی مشمولان امنیتی اذعان داشتند در ارتباط با اسامی کسانی که مشمول عفو شدند، رویه قوه قضائیه این نیست که اسامی را به اطلاع مردم برساند. در جاهایی هم که اعلام می‌کنیم در محکومیت‌های قطعی است. از این طبق گفته سخنگوی قوه قضاییه لیست افراد مشمول عفو اعلام نخواهد شد و در هیچ‌یک از موارد قبلی هم لیست رسانه‌ای نشده است. از دید ایشان  قوه قضائیه بنا ندارد به خاطر عفو، منت بگذارد زیرا این یک رأفت بی‌منت است.در پرونده شبنم نعمت‌زاده نیز محاکمه تمام شده و آخرین دفاع اخذ شده و وکلا فرصتی را برای ارائه لایحه تکمیلی خواستند و دادگاه‌ در روزهای آتی رای خود را صادر می‌کند.

بازداشت رسول دانیال زاده مشهور به سلطان فولاد

رسول دانیال زاده، مشهور به سلطان فولاد، ابربدهکار بانکی توسط سازمان اطلاعات سپاه، در خارج از کشور دستگیر و به کشور بازگردانده شد. خبر بازداشت رسول دانیال زاده  بعد از گذشت  یک ماه از  آشکار شدن موضوع فرار وی خبری هست که در خبرگزاری های مختلف منتشر گردیده است  که وی بازداشت با و پس از دستگیری به ایران  بازگردانده شده است. با شناسای این شخص و از زمان رسیدگی به این پرونده مسئولان دستگاه قضایی بازداشت این فرد را تایید کرده و سخنگوی دستگاه قضا نیز عنوان کرد بررسی پرونده وی آغاز شده است. در حین رسیدگی مشخص شد که دانیال زاده در پرونده خود بدهی کلان بانکی را دارد که برخی رقم آن را بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان