وزارت‌بهداشت – اوضاع در تهران دوهفته دیگر بدتر می‌شود!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۸

پاسخ وزارت‌بهداشت به اظهارات رییس‌جمهور

وزارت‌بهداشت در پاسخ به اظهارات اخیرآقای روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان اعلام کرد وضع هیچ استانی سفید نیست و اوضاع در تهران دوهفته دیگر بدتر خواهد شد. کیانوش جهانپور، سخن‌گوی وزارت‌بهداشت، در نشست خبری اظهار کرد:

«هیچ استانی وضعیت سفید کرونا ندارد و بنده چنین چیزی را از رئیس جمهور نشنیده‌ام. نه تنها ایران بلکه در دنیا جایی سفید نیست. به‌نظر می‌رسد موارد دچارشدن در روستاها کم‌تر بوده اما نمی‌توانیم آن را تعمیم دهیم.امیدوارم کسی با حرف‌های رئیس‌جمهور به سمت بوشهر مسافرت نکند. این وضعیت‌ها شکننده است. شاید مناطقی باشد، اما برای دوری از چشم زخم (!)ما آن‌ها را اعلام نمی‌کنیم.»

وزارت‌بهداشت – اوضاع در تهران دو هفته دیگر بدتر می‌شود.

جهانپورهمچنین با بیان اینکه شرایط فعلی کشور نتیجه کنترل هفت روز تا دو هفته پیش است، تصریح کرد: «از امروز به بعد هر اتفاقی بیفتد ما نتیجه آن را دو هفته دیگر می بینیم. شرایط حال حاضر ایران و کاهش بیماران جدید به دلیل فاصله گذاری اجتماعی فیزیکی است. بار بیماری کمتر شده است. در اغلب استان‌ها که معین این بیماری بودند در حال حاضر تخت خالی داریم و شرایط نسبت به روزهای بحرانی اسفند ماه بهتر شده است.»

وی  درمورد دلیل توقف اعلام آمار تفکیکی استان های  کشور نیز اظهارکرد: «برخی استان‌ها عملکرد بهتری در شناسایی بیماران داشتند و تعداد مبتلایان بهتر بود. برخی مسئولین محلی با این انتقاد روبرو شده بودند که مدیریت‌شان ضعیف است. این می توانست عملکرد مفید دانشگاه ها را با واکنش غلط تحت تاثیر قرار دهد»

وضعیت قرمز تهران

از آغاز هفته جاری با بازگشایی مشاغل و تردد در تهران به نظر تمام تلاش‌ها در راستای کاهش شیوع کرونا و قرنطینه بیهوده بوده و با افزایش مبتلایان و فاجعه در کشور روبرو خواهیم شد. وزارت‌بهداشت در خصوص این مورد در ادامه اظهارات خویش افزوده: «تهران وضع قرمزی دارد؛ مرگ‌ومیر در تهران زمانی روبه کاهش بود که مردم در خانه مانده بودند؛ اما تهرانی که با بازگشت مسافران و آمدوشد وسایل حمل‌و نقل روبه‌رو است در دو هفته دیگر مشکل‌های متفاوتی خواهد داشت و ما انتظار وضعیت بدتری داریم.»

چین، شوخی تلخی با دنیا کرد

سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه اظهارات تاکید کرد چین، شوخی تلخی با دنیا کرد. وی  در گفت‌و گویی اعلام کرد: «چین با ارائه آمار و مدارکش نسبت به بیماری کووید-۱۹ شوخی تلخی با دنیا کرد. همه کشورهای درگیر این بیماری به استناد مدارک چین تصور کردند بیماری شبیه و آسان‌تر از بیماری آنفلوآنزا است.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان