سرقت فامیلی – هشدارهای پلیس فتا

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۱

سرقت فامیلی

رئیس پلیس فتا صبح امروز خبر داد که مردی ۳۵ ساله با سوء استفاده فامیلی اقدام به سرقت فامیلی کرده است و یک میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال از حساب اقوام خود سرقت کرده است.

در این گزارش سرهنگ تورج کاظمی بیان کرد: یکی از اتباع خارجی به دادسرای مبارزه با جرائم رایانه ای مراجعه کرد. این فرد شکوائیه ای در ست داشت مبنی بر اینکه مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از حسابش کسر شده است. ایشان اظهار کردند که در تهران زندگی میکنند و همسرشان ایرانی است. و به دلیل رفت و آمد به کش.ور خودش ، کارت بانکی خود را به همسرش داده بود. همسرش می گوید هیچ خرید اینترنتی و حتی فضای حقیقی انجام نداده است. ولی از حسابش ۱۵۰ میلیون تومان کسر شده است.

پلیس فتا تیم تحقیقاتی خود را تشکیل دادند و در دستور کار خود شناسایی و دستگیری متهم و یا متهمان احتمالی قرار دادند. در بررسی ها متوجه شدند که این مبالغ در ائاسط تیر ماه توسط کاربر اینترنتی انجام شده است. در پایان مردی ۳۵ ساله به عنوان متهم اصلی شناسایی شد.

نیروهای پلیس به مخفیگاه فرد شناسایی شده اعزام شدند. ولی مشخص شد او قبل از آمدن ماموران از محل مخفیگاه خود متواری شده است. بعد از تلاش های شبانه روزی ماموران، آنها توانستند مخفیگاه دیگر متهم را شناسایی کنند. و با مراقبت های ویژه پلیسی قبل از فرار کردن متهم توانستند او را دستگیر کنند. و به پلیس فتا منتقل کنند.

سرقت فامیلی - هشدارهای پلیس فتا

سرقت فامیلی – هشدارهای پلیس فتا

اظهارات متهم

متهم و شاکی با هم نسبت فامیلی  نزدیک دارند. متهم عنوان کرد که به دلیل اینکه رابطه فامیلی نزدیکی با شاکی داشتم. مشخصات کارت بانکی آن ها را می دانستم. و هنگامی که مطمئن بودم ایران نیست. داده های بانکی اورا وارد فضای مجازی کردم و مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به دفعات از کارتش برداشت و به کارت خودم انتقال دادم.

هشدار پلیس فتا

رییس پلیس فتا اقای کاظمی گفت: شهروندان باید اطلاعات بانکی خود را به ویژه رمزهای ورودی را در اختیار افراد دیگر نگذارند. و نسبت به فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف اقدام کنند. همینطور باید تراکنش های مالی خود را چک کنند و در جریان گردش مالی خود باشند. و برای همه کارت های بانکی رمز دوم یکبار مصرف فعال کنند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان