سرماخوردگی – کمک به شناسایی ویروس کرونا در بدن با سرماخوردگی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۹
کمک به شناسایی ویروس کرونا در بدن با سرماخوردگی

عفونت های خفیف تر کووید ۱۹

سیستم ایمنی بدن می تواند با یادآوری عفونت ها و ویروس های عامل سرماخوردگی، کووید ۱۹ را شناسایی نماید. سلول های T که سلول های ایمنی بدن هستند، قادرند تا کرونا ویروس های عامل سرماخوردگی را به خوبی شناسایی کنند. بخشی از ویروس SARS-CoV-2 که عامل بیماری کووید ۱۹ است و توسط سلول T شناسایی می شود، بخش‌هایی از پروتئین اسپایک است که ویروس از آن‌ برای اتصال و حمله به سلول‌های انسانی استفاده می‌کند. البته این مسئله هنوز به صورت فرضیه است و به اثبات نرسیده است.

کمک به شناسایی ویروس کرونا در بدن با سرماخوردگی

کمک به شناسایی ویروس کرونا در بدن با سرماخوردگی

حافظه سلول های T

این سلول ها تنها قسمت کوچکی از سیستم پیچیده ایمنی بدن انسان هستند. یکی از پژوهشگرانی که روی این مورد در حال مطالعه است می گوید: «ما ثابت کرده‌ایم که در برخی از افراد، حافظه‌ی سلول‌های T که از قبل دربرابر ویروس‌های کرونای عامل سرماخوردگی وجود دارد، می‌تواند ویروس SARS-CoV-2 را در حد ساختارهای مولکولی دقیق شناسایی کند.»

یکی دیگر از افراد این گروه تحقیقاتی نیز گفته است: ممکن است پاسخ قوی سلول‌های T این فرصت را به بیمار بدهد تا پاسخ سریع‌تر و قوی‌تری در مقابل این ویروس داشته باشد.

در طی مطالعات قبلی که روی مردم کشورهای مختلف از سراسر جهان مثل آلمان، بریتانیا، هلند و یا سنگاپور انجام گرفته بود؛ ثابت شد بیش از نیمی از مردم که در معرض کووید ۱۹ قرار نگرفته اند، سلول های T دارند که این ویروس را تشخیص می دهد. فرض دانشمندان بر این است که این امر به سبب عفونت های قبلی با سایر کرونا ویروس هایی است که عامل سرماخوردگی هستند.

ساخت واکسن با توجه به ایمنی حاصل از سرماخوردگی

بیشتر گزینه های ساخت واکسن کووید ۱۹ در حال حاضر روی پروتئین اسپایک تمرکز دارند. اما طبق مطالعات جدید علاوه بر این پروتئین، اضافه کردن پروتئین های دیگری نیز می تواند قدرت واکسن را بسیار افزایش دهد. البته در این مورد هنوز نیاز به بررسی ها و مطالعات بیشتری هست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0