• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • سرمایه گذاری فورد – سرمایه گذاری ۲۹ میلیارد دلاری در زمینه خودروهای برقی و خودران

سرمایه گذاری فورد – سرمایه گذاری ۲۹ میلیارد دلاری در زمینه خودروهای برقی و خودران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۰

سرمایه گذاری ۲۹ میلیارد دلاری فورد

 سرمایه گذاری فورد در زمینه تولید محصولات برقی و فناوری‌های مرتبط با سیستم‌های خودران طبق آمار رسمی  این شرکت  دوبرابر خواهد شد و این شرکت سرمایه خود در زمینه مذکور را به رقم ۲۹ میلیارد دلار خواهد رساند. آمار رسمی منتشر شده در در ۳ ماه چهارم سال ۲۰۲۰ میلادی  شامل ضرر ۲٫۸ میلیارد دلاری نیز بوده است.

خودروساز شماره دوم آمریکا همچنین با اعلام کمبود تراشه‌های نیمه هادی به علت شیوع کرونا، احتمال کاهش ظرفیت تولید ۱۰ تا ۲۰ درصدی را در ۳ ماه اول سال ۲۰۲۱ داده است. در حالی سود متوسط فورد در سال گذشته تنها ۱ سنت به ازای هر سهم بوده است که این کمپانی انتظار سود ۶۰۰ تا ۱٫۱ میلیارد دلاری را داشته است.

سرمایه گذاری فورد - سرمایه گذاری 29 میلیارد دلاری در زمینه خودروهای برقی و خودران

سرمایه گذاری فورد – سرمایه گذاری ۲۹ میلیارد دلاری در زمینه خودروهای برقی و خودران

فورد در ۳ ماه چهارم سال گذشته ۲٫۸ میلیارد دلار یا ۷۰ سنت به ازای هر سهم ضرر کرده است. این در حالی است که در سال قبل و در مدل زمان مشابه تنها ۱٫۷ میلیارد دلار یا ۴۲ سنت به ازای هر سهم ضرر کرده است.

این شرکت پیش بینی می‌کند که درآمد عملیاتی آن در سال ۲۰۲۱ به ۸ تا ۹ میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم در سال گذشته ۲٫۸ میلیارد دلار بود. رقم پیش بینی شده شامل ۹۰۰ میلیون دلار سود غیر نقدی در استارتاپ تولید کننده وانت‌های برقی یعنی Rivian است.

کاهش درآمد عملیاتی فورد در سال ۲۰۲۱

طبق گفته مدیر ارشد مالی شرکت فورد با توجه به کاهش تولید به علت کمبود تراشه‌های نیمه هادی احتمالا درآمد عملیاتی فورد در سال ۲۰۲۱ با کاهش ۱ تا ۲٫۵ میلیارد دلاری همراه خواهد شد. به علت همه گیری ویروس کرونا درآمد کلی فورد از ۱۵۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱۲۷ میلیارد دلار در سال گذشته رسیده است.

در حال حاضر فورد موستانگ Mach-E به عنوان یک کراس اور برقی توسط این شرکت آمریکایی عرضه می شود و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته عملکرد نسبتا مناسبی در زمینه میزان برد حرکتی و همینطور کیفیت تولید دارد تا این شرکت اولین قدم برای حرکت به سمت تولید محصولات برقی را محکم بردارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان