سریال گامبی وزیر – رکورد پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۴

 پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس

گامبی وزیر (The Queen’s Gambit)، سریال جدید نتفلیکس که در اواخر ماه اکتبر از این شبکه به نمایش درآمد موفق شد تا رکورد پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس را بزند. این سریال در ۲۸ روز اول توانست بیش از ۶۲ میلیون بار بازدید داشته باشد و همین باعث شد تا The Queen’s Gambit لقب محبوب ترین مینی سریال تاریخ نتفلیکس را از ان خود کند. طبق برآوردهای انجام شده این مینی سریال هفت قسمتی در ۶۳ کشور جهان رتبه اول را داشته و در ۹۲ کشور در فهرست Top 10  قرار گرفته است.

گامبی وزیر طبق رمانی به همین نام از والتر تویس ساخته شده و زندگی بث هارمون (با بازی آنیا تیلور-جوی)، نابغه شطرنج را روایت می کند که با استعداد بی‌نظیری که در شطرنج دارد در دهه ۱۹۶۰ آمریکا موفق می شود  همه قهرمانان شطرنج را شکست می‌دهد.

سریال گامبی وزیر – رکورد پربازدیدترین مینی سریال نتفلیکس

این سریال نظر از همان آغاز نمایش  نظر مثبت منتقدین و تحسین بینندگان را به خود جلب کرد. بازی تیلور-جوی یکی از نقاط قوت این مجموعه است.

از آنجایی که عمده  زمان داستان در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است پرداختن به جزییات و ظریف کاری های صحنه را نمی توان نادیده گرفت. نکته جالب دیگر آنکه شطرنج بازان حرفه ای و افرادی که در این رشته فعالیت می کنند نیز از این مینی سریال  استقبال کرده اند.

داستان گامبی وزیر

الیزابت هارمن دختربچه ۸ ساله یتیمی است که پس از مرگ مادرش در یک حادثه رانندگی باید باقی عمر خود را در یتیم‌خانه‌ای مسیحی سپری کند. او در پرورشگاه به قرص آرامبخش معتاد می‌شود، چیزی که تا بزرگسالی همراهش می‌ماند. در زیرزمین، شطرنج را از سرایدار میانسال و کم‌حرف یتیم‌خانه یاد می‌گیرد و خیلی زود این بازی به اصلی‌ترین هدف و معنای زندگی‌اش تبدیل می‌شود.

ابتدا ما الیزابت هارمن را می‌بینیم که در هتلی در پاریس، با وضعیتی آشفته با صدای خدمتکار بیدار می‌شود و با عجله خود را برای یکی از حساس‌ترین بازی‌هایش برابر یکی از مهم‌ترین حریفان آماده می‌کند اما هارمن چطور به اینجا رسیده است؟ آنچه در ادامه می‌بینیم، بازگشتی است به گذشته، از روزی که الیزابت مادرش را از دست داد، راهی یتیم‌خانه شد و زمانی که هدفش را در صفحه چهارخانه شطرنج پیدا کرد.

دختربچه یتیم، استعدادی چشمگیر از خود نشان داد و بعدها، زندگی‌اش را در شطرنج و غلبه بر بزرگ‌ترین قهرمانان جهان غرق کرد. آنچه در این داستان قابل توجه است، ورود الیزابت به جهانی است که آن زمان تقریبا در انحصار مردان بود و برای بسیاری از شطرنج‌بازان حرفه‌ای، باختن برابر دختری نوجوان، سنگین و گاه خجالت‌آور تلقی می‌شد…

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان