سریال dark – بهترین سریال نتفلیکس از دید تماشاگران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۱
بهترین سریال نتفلیکس از دید تماشاگران

بهترین سریال نتفلیکس از دید تماشاگران

سریال Dark یک سریال آلمانی است که از شبکه نتفلیکس پخش می شود. این مجموعه از نظر کاربران به عنوان بهترین سریال شبکه نتفلیکس انتخاب شده است. همچنین به تازگی وبسایت معتبر راتن تومیتوز نظرسنجی جالبی بین کاربرانش انجام داد که در آن کاربران بهترین سریال نتفلیکس را انتخاب می کردند. حدود ۳ میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده بودند. در نهایت این مجموعه که اولین سریال آلمانی این شبکه هم هست، از بین ۶۵ رقیب دیگر به عنوان بهترین مجموعه ساخت شبکه نتفلیکس انتخاب شد.

بهترین سریال نتفلیکس از دید تماشاگران

بهترین سریال نتفلیکس از دید تماشاگران

داستان سریال Dark

فصل اول این سریال علمی–تخیلی و فراطبیعی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. این مجموعه از محصولات اورجینال شبکه نتفلیکس محسوب می شود که توسط همین شبکه تولید و توزیع شده است. در واقع «تاریک» اولین سریال آلمانی زبان این شبکه هم هست که به صورت ۴k فیلمبرداری شده است.

داستان سریال ماجرای گم شدن رمزآلود دو کودک را روایت می کند؛ این موضوع شخصیت های دیگر داستان را هم به چالش می کشد. داستان در شهری خیالی به نام ویندن اتفاق می افتد. بچه های این شهر در حال ناپدید شدن هستند. به همین دلیل چهار خانواده با هم ارتباط پیدا می کنند. راز و رمزهای گذشته بر زندگی سه نسل از همین خانواده‌ها تاثیر می‌گذارد.

این مجموعه پا را از فانتزی بودن فراتر می گذارد و موضوعاتی فلسفی و هستی گرایانه را نیز مطرح می کند.

شخصیت های زیاد داستان را در زمان های مختلف مشاهده می کنیم که اوایل این موضوع می تواند موجب سردرگمی مخاطب گردد.

تاکنون سه فصل از این مجموعه منتشر شده که مورد استقبال تماشاگران و منتقدین هم بوده است. البته نقد منفی که به آن وارد می شود هم شباهت این مجموعه با مجموعه «چیزهای عجیب» است. در واقع برخی Dark را نسخه آلمانی Stranger Things می دانند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان