سعید حدادیان – حتی اگر بمیریم هم مراسم محرم امسال را با شکوه برگزار می‌کنیم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۸

اجازه جان ما که دست خودمان است

سعید حدادیان ، مداح اهل بیت اعلام کرد: حتی اگر بمیریم هم مراسم محرم امسال را با شکوه برگزار می‌کنیم.  حدادیان در مراسم شهادت امام باقر در هیات رزمندگان غرب تهران که در محل ناحیه مقداد سپاه محمد رسول الله تهران برگزار شد با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم اظهار کرد حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است. وی گفت من امسال با هرشرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می‌اندازم.

سعید حدادیان – حتی اگر بمیریم هم مراسم محرم امسال را با شکوه برگزار می‌کنیم

حدادیان در بخش دیگری از مراسم نیز گفت: «ما قرار بود امسال مراسم عرفه را در فضای باز حرم عبدالعظیم برگزار کنیم. وقتی فضا باز باشد و مردم هم رعایت کنند می‌شود مراسم را برگزار کرد ولی متاسفانه برخی مسئولین با کار شکنی این مراسم را لغو کردند»

این مداح با اشاره به امکان رعایت نکات بهداشتی و برگزاری مراسم گفت: «این امکان وجود دارد که هم نکات بهداشتی را رعایت کرد و هم هیات برگزار شود. ما در هیات رزمندگان غرب این را به همه نشان دادیم. همین حالا مراسم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و مشکلی هم پیش نمی‌آید»

چالش های برگزاری مراسم  عزاداری محرم

این روزها برگزاری مراسم عزاداری محرم با چالش هایی روبرو شده است. چندی پیش رئیس جمهور در جلسه ای  مطرح کرد که دولت برنامه ویژه‌ای برای ایجاد محدودیت در ایام عزاداری محرم ندارد. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایجاد دوگانگی «جان و نان» و «عزاداری و سلامت» غلط است و هر دو باید در کنار هم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشند، اظهارداشت که مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) باید در سراسر کشور، با شکوه و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. تاکید روحانی بر برگزاری عزاداری‌ها در ماه محرم با واکنش‌های دیگری را هم در پی داشته است. بسیاری معتقدند که این اقدام یک عقب گرد آشکار در راه مبارزه با کروناست. منتقدان رییس جمهور را متهم می‌کنند جان مردم برایش اهمیت چندانی ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان