سعید نمکی – بار‌ها گفتم ممکن است در دقایق ۹۰ گل بخوریم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۷

متاسفانه عده زیادی حرف‌های ما را گوش نکردند

سعید نمکی ، وزیر بهداشت از افزایش مبتلایان به کرونا و مرگ ناشی از آن در کشور پس از دستاورد‌های کنترل بیماری در مرحله اول ابراز تاسف کرد. نمکی با اشاره به اینکه بار‌ها در این مورد هشدار داده بود گفت : «متاسفانه عده زیادی حرف‌های ما را گوش نکردند و موج تازه‌ای از بیماری گرفتارمان کرد». سعید نمکی در نشیت خبری اخیر اظهار کرد: «دلم نمی‌خواست مردم با چنین تاوانی عرایض من را جدی بگیرند. روزی که تمنا و خواهش می‌کردم، شاید برای برخی‌ها این هشدار‌ها زیاده‌گویی بود، اما اصلا دلم نمی‌خواست اثبات عرایض ما با تاوانی چنین سنگین و مرگ‌هایی چنین تلخ برای مردم بروز کند. امیدوارم این حرف‌ها را جدی بگیرند و در آینده نزدیک با همدلی و وفاق و رعایت پروتکل‌ها بتوانیم این مرحله سنگین را پشت سر بگذاریم»

سعید نمکی – بار‌ها گفتم ممکن است در دقایق ۹۰ گل بخوریم

وزیر بهداشت در مورد پیک جدید کرونا در برخی استان‌ها تاکید کرد: «در مرحله اول بیماری توانستیم دستاورد بزرگی را خلق کنیم و مرگ‌های ناشی از این بیماری را به حدود ۳۰ نفر برسانیم و برای تک رقمی شدن مرگ‌ومیر این بیماری برنامه‌ریزی کرده و برای مهار بیماری در کشور امید‌های زیادی در دل ما و همکاران‌مان بود».

وی افزود: «به یاد دارید که در آن روز‌ها تقاضا‌ها و تمنا‌های زیادی از مردم کردیم؛ هم از مردم شریف و هم آن‌هایی که برای تسریع در برخی بازگشایی‌ها فشار زیادی می‌آوردند؛ از اصناف و مشاغل و هنرمندان و مراکز فرهنگی و مذهبی که همواره ما آن‌ها را به حوصله بیشتر و وقت مناسب‌تر توصیه می‌کردیم»

غم‌های سنگینی است بر سینه ما و همکاران‌مان

وزیر بهداشت تصریح کرد که این عرایضم را حتما عده زیادی از مردم به یاد دارند که بار‌ها گفتم ممکن است در دقایق ۹۰ از گوشه‌های زمین گل بخوریم، ما با ویروسی خطرناک کشتی می‌گیریم و البته امتیازات زیادی گرفته‌ایم و ممکن است، اما در دقایق آخر ممکن است مقابل ویروس ضربه فنی شویم.

نمکی در ادامه اظهارات خود افزود: «متاسفانه سفر‌هایی انجام شد و در جریان آن بمب ویروس را با خود حمل کردیم و دیگران و خودمان را گرفتار کردیم. هیچ وقت نمی‌توانم غم سنگینی که در این مدت بر دل بنده و همکارانم سنگینی کرد را فراموش کنم؛ اینکه کودک ۱۰ ساله‌ای که با پدر و مادر به قشم رفت و در بندرعباس به جای بازگشت به آغوش پدر و مادر، به خاک سپرده شد. نمی‌توانم بار سنگینی که در این مدت همکاران من تحمل کردند آن هم در لباس‌های سخت و سنگین و در دمای طاقت فرسای استان‌های گرمسیری را فراموش کنم و اینکه عده‌ای از همکاران و هموطنان را از دست دادیم غم‌های سنگینی است بر سینه ما و همکاران‌مان»

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان