سفارت اسرائیل در بحرین – علنی سازی روابط منامه با تل آویو

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۶

تعامل دومین کشور عربی با رژیم صهیونیستی

سفارت اسرائیل در بحرین در راستادی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به زودی بازگشایی می شود. بحرین با پیروی از امارات کشور بعدی خواهد بود که توافقنامه صلح با رژیم صهیونیستی را امضا می کند. شمعون آران خبرنگار اسرائیلی در امور کشورهای عربی اعلام کرد که دولت بحرین در راستای تصمیم برای علنی سازی روابط با تل آویو مکانی را برای ایجاد سفارت اسراییل در منامه انتخاب کرده است. دو مقام اماراتی که نام آنها را ذکر شده است گفته اند که امارات هیچ تضمینی از اسراییل برای اضافه نکردن اراضی کرانه باختری به خاک خود، نگرفته است.

سفارت اسرائیل در بحرین – علنی سازی روابط منامه با تل آویو

آران در توئیتی خود نوشت که رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی همراه با هیاتی از خبرنگاران و روزنامه نگاران این رژیم به ابوظبی سفر می کند و احتمال دارد به منامه نیز سفر و با مقامات بحرین از جمله نخست وزیر این کشور دیدارکند.
شمعون در توئیتی دیگر افزود که در راستای آماده سازی احتمالی عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و بحرین، کوهن در جریان سفر به منطقه از بحرین نیز دیدار و با نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

اوضاع روزهای اخیر

کوهن طی روزهای گذشته با خلیفه بن سلمان الخلیفه نخست وزیر این کشور تماس تلفنی برقرارداشته است و بنا به گزارش‌ها در پی سفر رئیس موساد به امارات، نخست وزیر بحرین برای انجام یک سفر غیر رسمی به خارج از کشور سفر خواهد کرد.خبر توافق امارات و رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته موجی از اعتراض از سوی گروه های فلسطینی ، کشورهای منطقه و شماری از شخصیت های سیاسی جهان را در پی داشته است و تقریبا به اتفاق همگی آن را خیانت امارات به آرمان های فلسطین دانسته اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان