سفرهای نوروزی – تعیین تکلیف وضعیت سفرهای نوروزی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۶
تعیین تکلیف وضعیت سفرهای نوروزی

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی

در حاشیه شصتمین جلسه ستاد کرونا، دکتر رییسی درباره وضعیت سفرهای نوروزی نیز صحبت کرد. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در این رابطه گفت: دغدغه امروز تمام کارشناسان در جهان این است که با شروع واکسیناسیون، دولت‌ها و مردم به جای تمرکز بر روند مدیریت و کنترل بیماری کرونا، فقط به سمت واکسیناسیون توجه داشته باشند. در صورتی که فقط واکسیناسیون مورد توجه قرار گیرد و پروتکل‌ها و سایر اقدامات مورد نیاز برای کنترل بیماری رعایت نشوند، واکسن به تنهایی در این زمان کوتاهی که از آن گذشته خیلی مفید نخواهد بود.

به طور حتم نمی شود تمام مردم جهان را در یک سال واکسینه کرد. برای تاثیر واکسن قطعا نیاز است که ۷۰ درصد مردم دنیا و کشورها واکسینه شوند تا یک ایمنی جمعی خوب حاصل شود؛ و مدت زمانی هم طول می‌کشد تا واکسن بخواهد اثر کند. بر همین اساس حتما نیاز است. بنابراین توصیه می‌ کنیم با تولید و ورود واکسن هرگز از سایر اقدامات ضد کرونا غافل شویم.

تعیین تکلیف وضعیت سفرهای نوروزی

تعیین تکلیف وضعیت سفرهای نوروزی

اوج گیری کرونا با سفرهای نوروزی

دکتر رییسی در مورد جلسه ستاد کرونا گفت: در این جسه مباحث متفاوتی مطرح شد. یکی از مباحث، تعطیلات عید نوروز و سفرها بود. پیش تر وزیر بهداشت هم در مورد اینکه این سفرها می‌تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به انتقال ویروس شود، و میزان سرایت بالای ویروس جهش یافته توضیح داده بود. اگر این سفرها اتفاق بیفتد، استانی که اکنون وضعیت باثباتی دارد، می‌تواند دچار وضعیت بدتری شود و موج جدیدی شکل بگیرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: تا حد امکان نباید سفر انجام شود. خواهشی که داریم این است که تا حد امکان این سفرها به هیچ وجه انجام نشود تا امسال را هم با شرایط ثابتی بگذارانیم و از سال آینده که بحث واکسیناسیون کامل‌تر می‌شود و قطعا سال‌های بعد می‌توانیم تعطیلات بهتری داشته باشیم.

در ستاد ملی مقابله با کرونا عقیده بر این است که بر اساس مصوبه‌ای، در شهرهای قرمز و نارنجی سفر کاملا ممنوع شود و در سایر شهرها اعم از زرد و آبی مردم بتوانند با رعایت پروتکل‌های بسیار سختگیرانه سفرهای ضروری خود را انجام دهند. بر اساس این مصوبه‌ سفر در شهرهای قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است و در سایر شهرها هم با رعایت شیوه‌ها و پروتکل‌های سختگیرانه قابل اجراست.

اما همچنان از هموطنان عزیز درخواست داریم تا زمانی که شرایط اضطراری برای سفر پیش نیامده از اقدام به سفر جدا خودداری نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان