سفری شگفت انگیز به تفلیس

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

تفلیس شهر شگفت انگیز

تفلیس: پایتخت امروزی کشور گرجستان است که حوالی چشمه های آبگرم گسترش یافته. پایتخت گرجستان با داشتن طبیعتی بی نظیر و وصف ناشدنی و قرار گرفتن در منطقه ای مهم، بسیار دیدنی بوده و نباید به سادگی از جاهای دیدنی آن گذشت. آشنایی با تاریخ و فرهنگ و آداب هر ملتی، قبل از سفر به آن، پیش زمینه ای است برای لذت بیشتر از سفر به یک فرهنگ دیگر. از مواهب پایتخت کشور گرجستان، نسیم دائمی است که از کوهستان های اطراف می وزد و هوای این شهر گرجی تبار را همیشه پاکیزه نگاه می دارد. درجه حرارت ۲/۲۵ مخصوص گرمترین ماه تابستان بوده و منفی ۱ درجه حرارت سردترین ماه است. البته بین ماه های آذر تا اسفند، دمای هوا در این شهر زیبا به زیر صفر می رسد.

وجه تسمیه نام تفلیس

در زبان گرجی به این شهر تهبیلیسی یا تفیلیسی می گویند که در حقیقت این نام ها از کلمه ای گرفته شده است به نام تپهیلی. تهیلی در گرجستان به معنای گرم بوده و به نظر می رسد نهادن این نام بر این منطقه زیبا و دیدنی، به دلیل چشمه های آبگرم مشهور این پایتخت زیباست.

جاهای دیدنی تفلیس

جاهای دیدنی این شهر زیبا بسیارند و توصیف و توضیح آن ها حدیثی است مفصل. در این بخش تنها به مهمترین جاهای دیدنی آن اشاره می کنیم که در صورت سفر به این پایتخت زیبا، دیدن آن ها را از یاد نبرید:

۱-کلیسای جامع تثلیث تفلیس

۲-شهربازی متاتسمیندا و بام تفلیس

۳-سد ژینوالی 

۴- پارک آبی جینو پاردایس و …

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان