سفیر آلمان‌ – احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۴

توئیت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران

سفیر آلمان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد. در راستای پاسخگویی دولت آلمان در استرداد دیپلمات ایرانی بازداشت شده، سفیر این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد. سخنگوی وزارت امور خارجه در این مورد اعلام کرد: سفیر آلمان در تهران امروز در اعتراض به اقدام دادگاه آن کشور در استرداد یکی از دیپلمات‌های کشورمان به بلژیک به وزارت امور خارجه فراخوانده شد. قاسمی اظهار کرد: دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر آلمان به شدت نسبت به دستگیری، زندانی کردن و استرداد دیپلمات ایرانی اعتراض کرده و آن را ناشی از یک توطئه ساختگی توسط دشمنان روابط ایران و اروپا دانست که بدون تردید توسط خود گروهک ترروریستی مقیم فرانسه برنامه ریزی شده بود.

سفیر آلمان‌ – احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه

در این دیدار تاکید شد که این توطئه در راستای تخریب مناسبات ایران و اروپا و نیز یک حرکت نمایشی برای جبران شکست‌های گروهک تروریستی نفاق و رژیم صهیونیستی بوده و ما بر این باوریم که رفتار خارج از عرف در قبال دیپلمات کشورمان و خلاف قواعد پذیرفته شده حقوق دیپلماتیک است و جمهوری اسلامی ایران خواستار بازگشت سریع دیپلمات کشورمان به ایران است. بدون تردید این توطئه نیازمند بررسی مفصل و دقیق می‌باشد.

هشدار مدیر کل اروپای وزارت امور خارجه

مدیر کل اروپای وزارت امور خارجه خطاب به سفیر آلمان‌تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف صیانت از مبانی حقوق بین الملل و در راستای مقابله با اشکال مختلف تروریسم، حق خود را برای پیگیری‌های حقوقی و سیاسی محفوظ دانسته و در این خصوص تصمیم متناسب خود را در زمان مقتضی به اجرا خواهد گذاشت.مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان در تهران را به‌منزله دخالت در امور داخلی کشورمان دانسته به‌شدت محکوم کرد. وی تصریح کرد مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست و از سفارت آلمان انتظار می‌رود حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را بشناسد و پا از آن فراتر نگذارد. سفیر آلمان در پایان  اظهار داشت مراتب را به کشورش گزارش خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان