سقوط هواپیمای جاسوسی در افغانستان – توقف مذاکرات آمریکا و طالبان در دوحه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۸

سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکا

سقوط هواپیمای جاسوسی ارتش آمریکا در افغانستان توسط پنتاگون مورد تایید قرار گرفت. در واقع پنتاگون پس از ١٠ ساعت تاخیر اذعان کرد که هواپیمای ارتش این کشور در افغانستان سقوط کرده است ولیکن در مقابل، هدف قرار گرفتن این هواپیمای جاسوسی توسط طالبان را انکار کرد. به گفته مقامات پنتاگون، این هواپیما امکان حمل شمار زیادی سرنشین را نداشته است و نشانه‌ای دال بر  ساقط کردن آن با آتش دشمن وجود ندارد.

بلافاصله پس از سقوط هواپیمای نظامی در ولایت غزنی افغانستان، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد گروه طالبان این هواپیما را سرنگون کرده است. طبق اخبار رسیده به نقل از سخنگوی امارت اسلامی افغانستان گفته است: «طالبان در یک عملیات تاکتیکی این هواپیما را سرنگون کرده است.» گروه طالبان مدعی شدند هواپیمای جاسوسی ساقط شده حامل گروهی از نظامیان و افسران اطلاعاتی آمریکا بوده است

طبق اخبار فاکس‌نیوزشمار سرنشینان این هواپیما کمتر از ۵ نفر بوده  و هنوز نشانه‌ای از این که این هواپیما مورد هدف موشک قرار گرفته، وجود ندارد. قبل از این بیانیه طی اخباری غیر رسمی منتشر شده در عصر روز گذشته، گروه طالبان را  مسئولیت حمله به این هواپیما معرفی کرد و از احتمال بالای کشته شدن تمام سرنشینان این هواپیما خبر داد.

هواپیمای ساقط شده  از نوع بمباردیه E-11A بوده است ولی برخی خبرگزاری‌ها  به نقل از یک منبع در پنتاگون این موضوع را رد کرده است. طبق گفته پنتاگون تحقیقات درباره چرایی این حادثه همچنان ادامه دارد.

توقف مذاکرات آمریکا و طالبان در دوحه

سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکا در افغانستان

در پی خبرسقوط هواپیمای جاسوسی ارتش آمریکا، گفت وگو و مذاکرات آمریکا و طالبان در دوحه متوقف شد.

طبق اخبار رسیده از منابع نزدیک به گروه طالبان با اعلام توقف مذاکرات با آمریکا اعلام کرد طالبان خواسته آمریکا برای کاهش خشونت و رعب و وحشت را رد کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان