سمفونی نهم – توقیف این فیلم در قم

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۰۲

اعتراض محمدرضا هنرمند به توقیف فیلم سمفونی نهم

سمفونی نهم: این فیلم سینمایی ساخته ی محمدرضا هنرمند در قم به دلایلی توقیف شد. این کارگردان در یادداشتی نسبت به این اقدام یعنی توقیف فیلم جدیدش در قم اعتراض خود را اظهار داشت.

متن اعتراض محمدرضا هنرمند

« بعد از اینکه با تصمیم غیرقابل توجیه شورای صنفی نمایش، فیلم سمفونی نهم را با دو فیلم کمدی پرمخاطب مطرب و چشم و گوش بسته که اولی یک توقیف یک هفته ای هم داشت به نمایش گذاشتند، تکلیف فیلم سمفونی نهم پیشاپیش معلوم شد. یک هفته بعد، درحالی‌ که فیلم سمفونی نهم در زیر دست و پای این دو فیلم کمدی داشت به سختی نفس می کشید، خبر خوش از توقیف بیرون آمدن فیلم خانه پدری هم تیتر همه خبرگزاری ها شد و یک رقیب تازه نفس و تازه آزاد شده هم به جمع ما پیوست تا سهمی از ظرفیت محدود و ناچیز مخاطب سینما داشته باشد. حالا خبردار شدم به دلایلی که هنوز برایم روشن نیست فیلم سمفونی نهم را در شهر قم از پرده نمایش پایین کشیده اند. هردم از این سو و از آن سو بری می رسد!!»

داستان فیلم

راحیل یک جراح است و همسرش را در حین عمل جراحی از دست داده‌ است. او تصمیم می‌ گیرد تا جنازه همسرش را بدزدد و او را طبق وصیتش در یک روستای دور افتاده، در کنار پدر و مادرش به خاک بسپارد، کاری که خانواده ی همسر با آن موافق نیست. راحیل در میانه ی راه با ملک الموت روبرو می‌ شود و می‌ فهمد که دیگر فرصتی برای انجام خواسته ی  همسرش ندارد. اما ملک الموت به جای قبض روح راحیل، عاشق او می‌ شود و …

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان