سنتکام – بمب افکن‌ بی-۵۲اچ آمریکا در راه خاورمیانه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۲

اعزام بمب افکن بی-۵۲اچ به پایگاهش در خاورمیانه

بمب افکن بی-۵۲اچ به سمت پایگاهش در خاورمیانه اعزام شده است. به تازگی سنتکام فیلمی را  درباره اعزام بمب‌افکن بی-۵۲اچ به پایگاه‌هایش در خاورمیانه منتشر کرده که حاکی از مانور نظامی آمریکا در خاورمیانه است. سنتکام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر تاکید کرده است: «سنتکام متعهد به حفظ و حراست از ثبات و امنیت در منطقه. توانایی انتقال سریع نیروها به داخل، خارج و اطراف منطقه برای دستیابی، حفظ و بهره‌برداری از خلاقیت، کلید جلوگیری از اقدامات پرخاشگرانه احتمالی است.»

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده تصریح کرده است: این ماموریت بدون توقف بمب‌افکن‌ها، توانایی ارتش ایالات متحده را در استقرار نیروی قدرت جنگی هوایی در هر نقطه از جهان در یک بازه زمانی کوتاه و ادغام در عملیات برای کمک به حفظ ثبات و امنیت منطقه‌ای نشان می‌دهد.

حوزه تحت ماموریت سنتکام

مناطق و حوزه تحت ماموریت سنتکام شامل خاورمیانه، از جمله مصر، و آسیای مرکزی می‌شود. از سال ۲۰۰۱ تاکنون به دلیل جنگ در افغانستان ،عراق و سوریه این سه کشور از فعال‌ترین حوزه‌های فعالیت سنتکام بوده‌اند. ژنرال کنت مکنزی، فرمانده سنتکام گفت به رغم تشدید اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه، راهبرد بازدارندگی ایالات متحده در برابر تهران نتیجه داده است.

سنتکام – بمب‌افکن بی-۵۲اچ آمریکا در راه خاورمیانه

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده یادآور شده بود: معتقدم که حکومت ایران تشخیص می‌دهد که اگر با ایالات متحده وارد یک روند تشدید رویارویی شود، برای آنها پایان خوبی نخواهد داشت … بنابراین شاهد کاهش این تنش‌ها در دریا و حملات علیه ما در عراق و جاهای دیگر هستیم.

تنش‌ها بین ایران و آمریکا از سال گذشته پس از آن شدت گرفت که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از توافقنامه هسته‌ای شش قدرت جهانی با ایران خارج شد و ایران را تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داد.

حضور بمب‌افکن‌های غول‌پیکر بی۵۲ در همسایگی ایران احتمال درگیری نظامی تهران و واشنگتن را بیش از پیش تقویت می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان