سهام عدالت – تخصیص سهام عدالت به جاماندگان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۳
خبر خوش برای جاماندگان

ایجاد بار مالی برای دولت

مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت البرز از اختصاص سهام عدالت به جاماندگان این طرح خبر داد. او گفت: جزئیات طرح تخصیص سهام عدالت به جاماندگان تصویب شده است. به گفته اکبر حیدری این طرح در ماه های گذشته توسط کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت جزئیات آن به تصویب رسیده است.

آقای حیدری گفت: هر چند اجرایی شدن این طرح بار مالی سنگینی برای دولت دارد و دولت نیز مدعی بود که منابع کافی برای انجام این کار را ندارد، اما با برگزاری یک جلسه در مجلس شورای اسلامی چگونگی تأمین منابع مالی برای این طرح مشخص گردید.

خبر خوش برای جاماندگان

خبر خوش برای جاماندگان

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت اضافه کرد: این طرح پس از تصویب در کمیسیون تلفیق، برای اجرا به دولت ارجاع داده خواهد شد. در این طرح اولویت تخصیص با روستانشینان، عشایر و اقشار کم درآمد است. این افراد هم با بررسی های انجام شده برای دریافت کمک های معیشتی دولت، شناسایی شده اند. البته لازم به ذکر است که دو میلیون نفر هم از ثبت نام قبلی جا مانده بودند، که آنها هم شامل این طرح جدید خواهند شد. این افراد کاغذ ثبت نام در سهام عدالت را نیز داشته اند. به طور کل این طرح برای شش دهک پایین جامعه تصویب شده که از دوره قبلی جا مانده اند.

مدیر عامل سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی اظهار امیدواری کرد که این سهام به همه جامعه هدف برسد. وی در پایان گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم که مردم مانند سال های گذشته، سود خود را دریافت کنند؛ و اصلا نیاز نیست که برای دریافت سود در سامانه جدیدی ثبت نام صورت بگیرد. همچنین به احتمال زیاد در فروردین سال ۱۴۰۰ سود حاصله به حساب دارندگان این سهام واریز خواهد شد. در حال حاضر ۴۹ میلیون نفر از جمعیت کشور دارای سند مالکیت این سهام هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان