سهراب مرادی – مدال طلای وزنه برداری غرب آسیا در دستان سهراب

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۰

مسابقات قهرمانی غرب آسیا

سهراب مرادی وزنه بردار شایسته کشورمان موفق شد در مسابقات وزنه برداری قهرمانی غرب آسیا به سه مدال طلا دست پیدا کند.مرادی که به دلیل مصدومیت در شش ماه گذشته تنها یکبار روی تخته وزنه برداری رفته بود،ثابت کرد جایی که او حضور داشته باشد،دیگران تنها برای کسب نقره به مبارزه خواهند پرداخت.مرادی که در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه می زد،در حرکت اول وزنه ۱۵۷ کیلوگرمی و در حرکت دوم ۱۵۷ کیلوگرمی را بالای سر برد.حرکت سوم او البته با وزنه ۱۶۶ کیلوگرمی منجر به شکست شد.در نهایت وی با همین نتیجه،مدال طلا را به دست آورد.

سهراب مرادی - مدال طلای وزنه برداری غرب آسیا در دستان سهراب

سهراب مرادی – مدال طلای وزنه برداری غرب آسیا در دستان سهراب

حرکت دو ضرب

سهراب مرادی مرد طلایی المپیک ریو،در حرکت دو ضرب هم در حرکت اول وزنه ۱۹۰ کیلوگرمی را بالای سر برد.سپس در حرکت دوم وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی را مهار کرد. او کار خود را با وزنه سوم و با مهار وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی به پایان برد.مرادی با مهار این وزنه ها موفق شد سه مدال طلای یک ضرب،دو ضرب و مجموع را به گردن بیاویزد.رکورد مجموع او در این دور از رقابت ها ۳۷۰ کیلوگرم بود.البته در اینجا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مرادی در این مسابقات با رکوردهای شخصی خود فاصله دارد.رکورد او در حرکت یک ضرب،بیست کیلوگرم بیشتر از رکوردی است که در این مسابقات ثبت کرد.

حضور در این مسابقات به منظور کسب سهمیه المپیک صورت می گیرد.قبل تر قرار بود سه وزنه بردار از دسته مردان و چهار وزنه بردار در دسته زنان در این رقابت ها حاضر شوند.اما از کشورمان تنها و تنها سهراب مرادی راهی این مسابقات شد.کرونا اینجا هم دردسرساز شد و باعث شد باقی اعضای تیم از پرواز امارات پیاده شوند.امیدهای بسیاری به عملکرد مرادی در توکیو وجود دارد.او از امیدهای اصلی کسب مدال خوش رنگ طلا در المپیک است.البته پیش از آن لازم است رکورد لازم را ثبت کند تا به این مسابقات راه پیدا کند.

 

 

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0