سوخت قاچاق – کشف ۵۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۲
سوخت قاچاق - کشف 57 هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

کشف یک محموله بزرگ در آبهای ماهشهر

ماموران دریابانی استاد خوزستان موفق شده اند که شب گذشته ۵۷ هزار و ۴۵۰ لیتر سوخت قاچاق (گازوییل) را در آبهای حوزه های ساحلی ماهشهر توقیف نمایند. این محموله در حال انتقال به خارج از کشور بود که خوشبختانه با اقدام به موقع مامورین کشف و توقیف شد. این خبر را فرمانده مرزبانی و دریابانی استان خوزستان، سردار لطفعلی پاکباز اعلام و تایید کرده است.

سوخت قاچاق - کشف 57 هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

سوخت قاچاق – کشف ۵۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

طرح تشدید کنترل مناطق ساحلی

طرح تشدید کنترل مناطق ساحلی خوزستان و جلوگیری از خروج سرمایه های ملی و قاچاق سوخت، موجب شده مامورین پایگاه دریابانی شهرستان ماهدشت شب گذشته با تلاشی مثال زدنی موفق به کشف این محموله گردند. این عملیات حاصل ساعت ها تلاش و کار اطلاعاتی این ماموران بوده است. نهایتا این عملیات منجر به شناسایی محل دپو و انتقال سوخت قاچاق در سواحل ماهشهر شد.

برای توقیف این محموله دو عملیات جداگانه انجام گرفت. یکی از این موارد در منطقه خور دورق و خور زنگی صورت گرفت و در نتیجه ۴۵ هزار لیتر سوخت که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان سوخت در خلیج فارس دپو شده بود کشف شد.

طی عملیاتی دیگر هم یک فروند شناور که ۱۲ هزار و ۴۵۰ لیتر سوخت قاچاق را در آبهای بندر سجافی حمل می کرد شناسایی و توقیف شد.

تبعات جبران ناپذیر سوخت قاچاق

در جریان این دو عملیات پنج نفر قاچاقچی دستگیر شده اند. فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه اضافه کرد: محموله توقیف شده با تکمیل پرونده به همراه افراد دستگیر شده به مراجع قضایی تحویل خواهند شد.

این فرمانده در مورد تبعات قاچاق گفت: این افراد باعث خروج سرمایه های ملی از کشور می شوند. همچنین مشاغل کاذبی در ارتباط با قاچاق پدید می آید که لطمات جبران ناپذیری را به جامعه تحمیل می نماید. از این رو دریابانان استان خوزستان با نهایت توان در حال مبارزه با این پدیده شوم هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0