سوپرخودرو MC20 – رونمایی از پرچمدار محصولات جدید مازراتی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۱

محصول جدید شرکت مازراتی

سوپرخودر MC20، به عنوان پرچمدار محصولات جدید شرکت مازراتی رونمایی شد  و در ماه سپتامبر سال جاری میلادی وارد بازار خواهد شد. مازراتی برای عرضه نسل جدیدی از محصولات  سرمایه گذاری میلیون یورویی انجام داده و در صدد است تا فروش خود را در عرض ۳ سال ۳ برابر افزایش دهد سوپرخودرو MC20. به طور کامل در داخل شرکت مازراتی طراحی و مهندسی شده است به دلیل گسترش ویروس کرونا در اروپا معرفی این سوپرخودروبا تا تعویق همراه شد. آخرین سوپرخودرو شرکت مازراتی در ۲۰۰۴ و مدل MC12  بود که بر پایه فراری انزو تولید شده بود.

همکاری فراری و مازراتی

شرکت مادر مازراتی یعنی فیات کرایسلر در سال ۲۰۱۶ میلادی با عرضه ۹۰ درصد سهام فراری در بورس نیویورک و میلان دیگر کنترل کننده اصلی فراری به شمار نمی‌رود با این وجود نمی‌توان همکاری بسیار نزدیک فراری و مازراتی در تولید این سوپرخودرو را انکار کرد.با این وجود شرکت سازنده اعلام کرده که در بخش‌های کلیدی به طور کامل با اتکا بر مهندسی خود این سوپرخودرو را طراحی کرده و قصد دارد تا با آن در مسابقات اتومبیل رانی نیز شرکت کند.

مازراتی قبل از معرفی MC20  برنامه داشت تا یک خودروی اسپرت ۲ نفره تمام الکتریکی با نام آلفیری را تولید کند اما برنامه‌های این شرکت به کلی تغییر کرده است و MC20 پرچمدار محصولات جدید این شرکت خواهد بود. در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز مدل کانورتیبل آن عرضه خواهد

جزئیات مازراتی MC20

سوپرخودرو MC20 – پرچمدار محصولات جدید مازراتی

مازراتی MC20 دارای شاسی تمام فیبرکربنی  بوده که تشابهات زیادی با شاسی آلفارومئو ۴C دارد. تولید این مدا توسط آلفارومئو متوقف شده است.

این شاسی فیبرکربنی تنها ۶۵ کیلوگرم وزن دارد.موتور V6 توربوشارژر شده با حداکثر قدرت ۶۰۰ اسب بخار نیرو رسان این مدل خواهد بود. از دیگر برنامه‌های این اسپرت ساز ایتالیایی نیز می‌توان به تولید یک خودرو اسپرت ۲ نفره هیبریدی و فیس‌لیفت مدل‌های سدان و شاسی بلند موجود اشاره کرد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان