سکه و دلار به دو جهت مخالف حرکت کرد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

سکه و دلار به دو جهت مخالف حرکت کرد

دیروز سی شهریور سکه و دلار به دو جهت مخالف حرکت کرد . دلار از اولین روز جای کاهش ارزش را به نمایش گذاشت و قادر شد به زیر مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برگردد. سکه نیز با همیاری افزایش ارزش اونس در روز جمعه تا محدوده ۴ میلیون و ۸۰ هزار تومانی بالا رفت.

روز شنبه، ارزش دلار ۳۰ تومان پایین آمد

روز شنبه، ارزش دلار ۳۰ تومان پایین آمد و ارزشش را درج کرد و به ارزش ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومان رسید. این کاهش در حالی شکل گرفت که بیشتر  افزایشی‌ های بازار عبور از مرز مقاومتی اول ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی را به معنای قابلیت دلار برای نمو  بیشتر نقد کرده بود و توقع داشتند ارزش در هفته اخیر به سمت سطح ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومانی سوق داده شود.در این موقعیت ، کاهش روز شنبه برای آنها ناگهانی بود، بخصوص آنکه وزارت خزانه‌داری امریکا در ساعات اخر روز جمعه، تحریم‌های جدیدی را در مورد ایران انجام داده  بود.

نظریات تحلیلگران

با اینکه که بعضی از تحلیلگران بیان کرده بودند که تحریم‌های جدید تاثیر زیادی بر اقتصادکشور نخواهد داشت و ایران تحریم‌های دشوارتری را پشت سر گذاشته است. با این وجود افزایشی‌ ها به وسیله ی توقعات خود مبنی بر افزایش خریدها در نتیجه عبور از یک سطح فنی مهم توقع داشتند که خبر تحریم‌ ها با عکس العمل بیشتری از سمت بازار مواجه شود.

یکی از دلایلی که از نظر تریدر باعث شد بازار ارز داخلی به این تحریم‌ها عکس العمل افزایشی خاصی نشان ندهد، کاهش ارزش نرخ حواله درهم بود که به زیر ۳ هزار و ۱۵۰ تومان بازگشت. شاید مهم‌ترین سیگنالی که هر روز صبح توسط معامله‌گران بازار تهران و شهرستان‌ها رصد می‌شود، همین نرخ حواله درهم باشد.

بخشی از فعالان نیز نظر متفاوتی داشتند. این گروه عنوان می‌کردند، تحریم به هر حال می‌تواند اقتصاد را دچار مشکلاتی کند، ولی آنچه برخی از معامله‌گران از این تحریم‌ها تفسیر کردند آن بود که دیگر درگیری نظامی قرار نیست اتفاق بیوفتد .در واقع این گروه بیان می‌کردند، امریکا با وضع این تحریم‌ ها نشان داد که  مایلند فشارهای اقتصادی را افزایش دهد و از درگیری نظامی استقبال نمی‌کند. برجسته شدن دوباره این تصور بار دیگر بخشی از نگرانی‌ های تریدرها  ارزی را کاهش دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان